banner1322
x

KAYSO BAŞKANINDAN SANAYİ ÜRETİMİ DEĞERLENDİRMESİ

Kayseri Sanayi Odasıönetim Kurulu Başkanı olan  Mehmet Büyüksimitci, sanayi üretimindeki artışıyla ilgili olarak değerlendirme yaptı.

KAYSO BAŞKANINDAN SANAYİ ÜRETİMİ DEĞERLENDİRMESİ
Endüstrideara

KAYSERİ (AA) - Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı olan  Mehmet Büyüksimitci, sanayi üretimindeki artışıyla ilgili olarak, "Coğrafyamızdaki zorluklara ve ihracat pazarlarındaki daralmaya rağmen süreci en iyi yöneten ülkelerden biri olduğumuzu düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Büyüksimitci, yapmış olduğu yazılı açıklamasında, sanayi üretiminin ağustos ayında senelik bazda yüzde 10,4 arttığını anımsattı.

Sanayi üretiminin beklentilerin üzerinde artış gösterdiğini dile getiren Büyüksimitci, "Takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi, ağustos ayında aylık yüzde 3,4 ve yıllık yüzde 10,4 ile beklentilerin üzerinde artış gösterdi. Bu hızlı toparlanma sanayinin çarklarının zor koşullarda bile döndüğünün göstergesidir ve ileriye dönük umutlarımızı daha da artırmıştır." şeklinde konuştu.

Sanayi üretimindeki toparlanmanın üçüncü ve dördüncü çeyrek rakamlarına olumlu yansıyacağını vurgulayan Büyüksimitci, şöyle devam etti:

"İnşallah sanayideki bu olumlu büyüme ve hızlı toparlanmanın diğer sektörlerimiz açısından da yaşanması en büyük temennimizdir. Bu rakamlardan yola çıkarak, en hızlı toparlanmanın sanayi sektöründe yaşandığını söyleyebiliriz. Coğrafyamızdaki zorluklara ve ihracat pazarlarındaki daralmaya rağmen süreci en iyi yöneten ülkelerden biri olduğumuzu düşünüyorum. Üçüncü ve dördüncü çeyrekte daha hızlı bir çıkış yakalayarak, ilk iki çeyrekteki kayıplarımızı telafi edeceğiz. İnşallah 2020 yılını az da olsa büyüme ile kapatacağımıza inanıyorum."

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 12:48
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını