KAYSO 2021 İŞ GÜNDEMİNİ ANLATTI

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, sanayi üretim endeksinde yaşanan artışlar sayesinde 2021 yılına umutla baktıklarını belirtti.

KAYSO 2021 İŞ GÜNDEMİNİ ANLATTI
Endüstrideara

Aralık ayı olağan meclis toplantısınI videokonferans yöntemiyle gerçekleştiren KAYSO, 2021 iş gündemini ve hedeflerini anlattı. Toplantıda konuşma gerçekleştiren Büyüksimitçi, “Ekonomik ve sosyal açıdan birçok olumsuzluk dolu bir yılı geride bırakıyoruz. Kayıpları telafi etmek adına 2021 yılından oldukça umutluyuz. Tüm dünyada ve Türkiye’de salgına bağlı ekonomik zorluklar yaşasak da sanayi üretim endeksinde yaşanan artışlar 2021 yılı adına bizi umutlandırıyor” dedi. 

“HAM MADDE TEMİNİNDE ZORLUKLAR YAŞANIYOR”

“2021 yılının aşı ve toparlanma yılı olacak” diyerek konuşmasını sürdüren Büyüksimitçi, “Önümüzdeki yıl sürdürülebilir bir enflasyon, istikrarlı bir faiz ve kur düzeyi ile birlikte ekonomimize olan güvenin tesis edilerek, yatırımcılarımızın yeniden yatırım fırsatlarını değerlendirmeye alacaklarına inanıyorum." dedi. Birçok sektör ham maddeye ulaşma konusunda zorluk yaşadığını belirten Büyüksimitçi, "Ham madde ve ara mamul sorununun hızlı bir şekilde çözülmesi için TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na talepte bulunduk. Kendisi bizzat konuyu bakanlıklar nezdinde takip ediyor. Kısa süre içerisinde sorunun çözülmesini ümit ediyoruz.” dedi.  (AA)
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını