Kayseri'nin "Sağlık OSB'si" projesi değerlendirilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Mustafa Varank'ın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın gündeme getirdiği "Sağlık OSB'si" ya da "Sağlık Vadisi" projesinin değerlendirilmesi için Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'na talimat verdiği belirtildi.

Kayseri'nin "Sağlık OSB'si" projesi değerlendirilecek
Enerji Zirvesi

KAYSERİ (AA) - Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Mustafa Varank'ın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın gündeme getirdiği "Sağlık OSB'si" ya da "Sağlık Vadisi" projesinin değerlendirilmesi için Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'na talimat verdiği belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükkılıç'ın talebi üzerine Bakan Varank'ın katılımıyla video konferans yöntemiyle "Kayseri Zirvesi" gerçekleştirildi.

Bakan Varank, toplantının açılışı sırasında, Kayseri heyetiyle kendisini buluşturan Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ederek, kentin ülke genelindeki önemine dikkat çekti.

Kayseri'nin gerek coğrafi konum gerekse müteşebbis ruhlu insanların varlığıyla istihdam ve üretim odaklı çok önemli bir konuma sahip olduğunu aktaran Bakan Varank, "Kayseri'nin altyapısına, aklına ve çalışkanlığına her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. Kayseri en önemli paydaşımızdır."  şeklinde konuştu.

Aynı zamanda toplantının moderatörlüğünü de üstlenen Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra şehrin gelişimine yönelik her zaman sorumluluk üstlendiklerini ve bu kapsamda yeni projeler üzerinde çalıştıklarını, bunlardan birinin de Sağlık OSB ya da Sağlık Vadisi projesi olduğunu dile getirdi.

Projeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İl ve Belediye Başkanları Toplantısı'nda” ilk kez dile getirdiğini ve kamuoyuna açıkladığını anlatan Büyükkılıç, şöyle devam etti:

"Kayseri güvenli ve stratejik bir şehir. 3 OSB'nin varlığı ve nitelikli insan gücü Kayseri'yi yeni atılımlar konusunda avantajlı kılıyor. Doktor bir belediye başkanı olarak sağlık sektörünün dünü ve bugününü çok iyi biliyorum. Sağlık alanında yaşanan atılımlar ile tüm dünyanın imrenerek baktığı bugünkü sağlık altyapısını hazırlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza minnet duyuyorum. Koronavirüs süreci sonrasını da çalışıyoruz. İhtisas organize sanayi bölgeleri mantığında şehrimizde Sağlık OSB ya da Sağlık Vadisi kurulmasını istiyoruz. Bu konuyu çok önemsiyor ve üzerinde duruyoruz."

Bakan Varank, söz konusu sunumdan sonra, ''Sağlık OSB ya da Sağlık Vadisi talebini değerlendirmeye alalım. Orta Anadolu Kalkınma Ajansımız bu konuda bir potansiyel değerlendirmesi hazırlasın.'' talimatı verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 11:37
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını