KAYSERİ’DE 35 FABRİKANIN TEMELİ ATILDI 

Kayseri'nin 30 bin nüfuslu ilçesinde son bir yıl içerisinde tam 35 fabrikanın temeli atıldı. Fabrikaların toplam yatırım maliyeti 2 milyar TL olurken 10 bin kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor. 

KAYSERİ’DE 35 FABRİKANIN TEMELİ ATILDI 
Enerji Zirvesi

Kayseri'nin yaklaşık 30 bin nüfuslu ilçesi İncesu'daki organize sanayi bölgesinde (OSB) son bir yılda 35 fabrikanın temeli atıldı. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren İncesu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Baktır, “Türkiye’de altyapısı tamamlanan en ucuz organize sanayi bölgelerinden biriyiz. Bu politikamıza devam ederek sanayicimizin daha fazla yatırım yapmasını sağlayacağız. Son bir yıl içerisinde 35 fabrika temel attı. Yatırım maliyetleri 2 milyar civarında olan fabrikalar yakın zaman içerisinde 10 kişiye istihdam sağlayacak.” dedi.  

“ÜÇÜNCÜ KEZ GENİŞLEME KARARI ALDIK”

Baktır, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Yoğun talep üzerine üçüncü kez genişleme kararı aldık. 8 milyon metrekareden oluşan organize sanayi bölgemizi 12,5 milyon metrekareye çıkardık. İncesu OSB’de şu anda 188 parsel bulunuyor. Bu parsellerin 60’ı üretimine devam ediyor. 35 içinse yeni fabrikaların temeli atıldı. Yatırımcılarımıza, elindeki parayı inşaata, makineye harcaması, üretime ve istihdama katkı sağlaması için arsa fiyatlarını minimum düzeyde tutup metrekaresi 40 liradan verdik. Türkiye'de altyapısını tamamlamış en ucuz OSB'lerden biriyiz. Bu politikamıza devam edeceğiz, yeter ki sanayicimiz yatırım yapsın ekonomiye katkı sağlasın. Bugün 40 liradan 100 bin metrekare arsa alan yatırımcı 4 milyon lira öder. Bunu Ankara, İzmir gibi yerlerden alırsa 40-50 milyon lira öder. Biz sanayicimizin cebindeki parayı arsaya gömmesini istemiyoruz, yatırım ve üretim yapsın istiyoruz." (AA)

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını