banner1339
x

Kaynaklarımızın verimli kullanımını sağlıyoruz

Baylan Su Sayaçları Üretim Müdür Yardımcısı Şükrü Buğra Kalınkılıç, “Geliştirilen ürünlerimiz sayesinde hem abonelerimizi bilinçli kullanıma teşvik ediyoruz hem de kaynaklarımızın verimli kullanımını sağlıyoruz” diyor.

Kaynaklarımızın verimli kullanımını sağlıyoruz
Robot Zirvesi

Ar-Ge departmanımız, ilk olarak 1999 yılında ön ödemeli akıllı kartlı elektronik su sayaçları tasarımı ile faaliyetlerine başlamıştır. Ar-Ge departmanımız, sürekli gelişen ve yenilenen teknoloji paralelinde, su idareleri ve abonelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik elektronik sayaç okuma ve su tüketim yönetimi çözümleri geliştirmektedir. Yüksek doğruluk ve hassasiyete sahip elektronik ölçüm yapan su sayaçlarının tasarımı ve üretimi neticesinde, su idarelerinin kayıpları önlenmekte, böylece aboneleri de bilinçli kullanıma teşvik ederek su ve enerji kaynaklarımızın verimli bir şekilde kullanımı sağlanmaktadır. Radyo frekanslı uzaktan sayaç okuma ve uzaktan su açma/kesme özelliklerine sahip ürünlerimiz, su idarelerinin işletme/saha operasyon maliyetlerini düşürmektedir. Yeni nesil IoT (nesnelerin interneti) uyumlu sayaç modellerimizin tasarımları devam etmekte, sayaç haberleşme ağ altyapısı için kendi ürünlerimiz olan ağ geçidi ve sistem yazılımlarımızın tasarımları ile birlikte yürütülmektedir. 

Elektronik, bilgisayar ve makina mühendislerinden oluşan toplam 50 personelin görev yaptığı Ar-Ge departmanımız, 2016 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından Ar-Ge Merkezi olarak tescil edilmiştir. Yüksek teknoloji ürünlerimiz gerek sayaç gerek yönetim sistemi yazılımları olarak hem iç pazarda yaygın olarak kullanılmakta hem de dünya genelinde birçok ülkeye ihraç edilmekte ve küresel pazarda sektörün lider firmalarından biri olmamızı sağlamaktadır. Lokal dil desteği, coğrafi/iklim yapısına uygun sayaç tasarımı, müşteriye özel ön ödeme ve uzaktan okuma fonksiyonları, tahakkuk ve tahsilat yazılım entegrasyonları konusunda uzmanlaşmış olan tasarım kadromuz ile dünya genelindeki ülkelerin su idarelerine anahtar teslim projeler sunulmaktadır. Dünyanın her kıtasına yaptığımız ihracat ve gerçekleştirdiğimiz projeler, tamamen Türk mühendisi ve işçisinin emeği ile olmaktadır. 
 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 11:16
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını