banner1322
x

KATMERCİLER, ASKERİ LOJİSTİK ZİRVESİNE KATILACAK

Katmerciler, Eren 4x4 aracıyla Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi'ne katılacak.

KATMERCİLER, ASKERİ LOJİSTİK ZİRVESİNE KATILACAK
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye savunma sanayisinin zırhlı kara aracı üreticilerinden Katmerciler, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı'nın desteğiyle 7-8 Aralık 2021 tarihlerinde Ankara'da ilk kez düzenlenecek Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi'ne katılım sağlayacak.

KATLEDİLEN EREN BÜLBÜL'ÜN ADI VERİLDİ

Firma, etkinliğin sergi alanında geniş savunma portföyüyle tedarik, bakım, onarım, destek konularındaki kabiliyetlerini tanıtmasının yanı sıra ilk olarak İstanbul'daki IDEF'21 Savunma Fuarı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla tanıtılan 4x4 Meskun Mahal Müdahale Aracı Eren'i de katılımcılara sunacak.

Araca adını, 11 Ağustos 2017 tarihinde Trabzon-Maçka'da henüz 15 yaşındayken teröre kurban giden Eren Bülbül'ün adını ve anısını yaşatmak üzere verilmişti.

OTOMATİK HEDEF TAKİP SİSTEMİ BULUNUYOR

250 beygir gücündeki zırhlı araç, düşük silueti, dar ve kısa gövdesi, kısa dönüş yarıçapı ile meskun mahalde yüksek manevra ve performans sergileyecek yapıda bulunuyor. Yüksek karın altı mesafesi, üstün tırmanma ve yan eğim kabiliyetleri, yüksek yaklaşma ve uzaklaşma açılarıyla dikkati çeken araç, yüksek balistik korumaya sahip olmasının yanında hafif monokok gövde yapısına karşın, kullanılan zırh teknolojisiyle mayınlara ve el yapımı patlayıcılara karşı üstün koruma sağlıyor.

Güçlü motoru, tam otomatik şanzımanı, alçak ve yüksek hızlı devir olmak üzere iki hızlı transfer kutusu ve diferansiyel kilit sistemine sahip dingillerle donatılan araç, her tür arazi koşullarında kullanıcıya konfor ve kullanım kolaylığı sunuyor. Uzaktan kumandalı stabilize silah sistemiyle hareket halinde ve hareketli hedeflere atış yapabilen Eren'de otomatik hedef takip sistemi yer alıyor.

Eren 4x4'te gece-gündüz görüşü, balistik hesaplama, mesafe ölçme, bilgisayar tabanlı atış kontrol fonksiyonları, mühimmat sonu uyarısı, ihtiyaç halinde manuel kullanım imkanı, yüksekliği ve eğimi ayarlanabilir direksiyon, patlak-gider lastik gibi donanımlar da bulunuyor. (AA)

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 08:32
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını