KASPERSKY KULLANDI, 1,7 MİLYON DOLAR TASARRUF SAĞLADI

aspersky müşterilerinden biri Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks'ü kullandı. Firma, gerçekleştirdiği yatırımın yüzde 135’ine  karşılık gelen 1,7 milyon dolar tasarruf sağladı.

KASPERSKY KULLANDI, 1,7 MİLYON DOLAR TASARRUF SAĞLADI
EndüstrideAra - Haber Detay

Araştırma şirketi Forrester Consulting, yürüttüğü "Total Economic Impact (TEI)" çalışması kapsamında önemli bir sonuç ortaya koyuldu. Kaspersky müşterilerinden biri Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks'ü kullandı. Firma, gerçekleştirdiği yatırımın yüzde 135’ine  karşılık gelen 1,7 milyon dolar tasarruf sağladı. Kaspersky'den yapılan açıklamaya göre, söz konusu araştırma sonucunda, siber güvenlik ihlali riskinin azalması ve hasarlı makinelerin maliyetinin düşürülmesiyle üç yılda 2,9 milyon dolar tasarruf edilirken, Kaspersky tarafından sunulan çözümün lisans ve eğitim maliyeti 1,2 milyon dolar seviyesinde oldu.

ENDÜSTRİYEL VARLIKLARA GENİŞ BİR GÖRÜNÜRLÜK SAĞLIYOR 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Kaspersky Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Başkan (CBO) Alexander Moiseev, "Salgın nedeniyle işlerde kısıntıya gitme ve zor bütçe kararları alma konusunda şirketler oldukça zor tercihler yapmak zorunda kaldı. Forrester analizi, siber güvenlik çözümlerine yatırım yapmamanın maliyetinin, güçlü bir siber güvenlik stratejisine yatırım yapma göre çok daha yüksek olabileceği görülüyor. Siber tehditler çok daha karmaşık hale geldi. Ayrıca çok önemli sorunlara ve sonuçlara yol açabileceği görülmeye başlandı. Tüm bunlar ışığında sanayi sektöründeki işletmelerin siber güvenlik konusunda sıkı koruma önlemlerin alındığından emin olması gerekiyor.” dedi. (AA)


 

YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler