KARDEMİR'İN DEMİR YOLU TEKERLERİ DÜNYA YOLLARINDA

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanvekili Erdal Erdem: “Kardemir olarak Demiryolu Tekerleği Üretim Tesisini hayata geçirdik. AB, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleriyle 300 bin teker ihracatı anlaşması yaptık.” 

KARDEMİR'İN DEMİR YOLU TEKERLERİ DÜNYA YOLLARINDA
Endüstri 40 Zirvesi

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) bünyesinde kurulan Demiryolu Tekerleği Üretim Tesisi'nde üretilecek 300 bin teker ihraç edilecek. Tren tekeri yatırımıyla bu alanda dünyanın sayılı üreticileri arasına giren KARDEMİR, bu yıl tamamladığı bir dizi sertifikasyon süreçlerinin ardından dünya standartlarında ticari faaliyetlere katılma yetkisine sahip oldu. Yük, yolcu, hafif raylı sistem ve lokomotif tekeri üretimi yapan KARDEMİR, bir yandan Türkiye'nin ihtiyacını karşılarken, bir yandan da Avrupa Birliği (AB) bölgesi, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri için yaklaşık 300 bin adet üretim anlaşmaları yaptı.

"ÜRETİM KAPASİTEMİZİ ARTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanvekili Erdal Erdem, “Demir yolu ulaşım sektörünün ihtiyaç duyduğu ürünleri üretebilmek ve tedarik zincirini oluşturabilmek adına önemli adımlar atmaya devam edeceğiz. 2022 yılı için demir yolu tekerleğinde ana satış odağını yurt dışına çevirdik. Türkiye'nin demir yolu yatırımlarına eş güdümlü olarak kurulan ve stratejik öneme sahip tesisimizle ülkemizin dışa bağımlılığını sonlandırıyor ve ihracatımızla ülke ekonomimize katkı sağlıyoruz. Üretim kapasitemizi ve gücümüzü artırmaya devam edeceğiz. Katma değere önem veriyoruz, demir yolu teker üretimi bunlardan birisi." diye konuştu. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2021, 18:02
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını