banner1322
x

KARDEMİR DİJİTAL YATIRIMLARA YÖNELDİ

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), salgın sürecinde iletişim altyapısını ve üretim sürecini dijital hale getirdi.

KARDEMİR DİJİTAL YATIRIMLARA YÖNELDİ
Endüstrideara

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), kesintisiz bir üretim için dijital yatırımlara yöneldi.

İletişim altyapısını ve üretim sürecini dijital hale getirerek "SAP S/4 HANA" sistemini kullanmaya başlayan KARDEMİR, üretim hattından insan kaynakları yönetimine, müşteri ilişkilerinden satın alma süreçlerine kadar tüm işleyişinde SAP S/4 HANA sistemi kullanarak kesintisiz bir üretime sahip oldu.

KARDEMİR'den yapılan açıklamaya göre, fabrikanın dijital ortamda izlenebilirliğini destekleyen SAP S/4 HANA, 40'a yakın modülün yer aldığı yeni entegre yazılımı ile uzaktan erişimi sağlayan "bulut" tabanlı olarak kurgulandı ve endüstri 4.0 için önemli bir adım atıldı.

Fabrikadaki otomasyon sistemlerini de geliştiren yeni yazılım sayesinde modern üretim teknolojilerinin en son olanağını sunuyor

Sürdürülebilir bir üretim noktasına ulaşmayı amaçlayan KARDEMİR,  bu yatırımıyla kurumsal yapı, kolay ve objektif izlenebilirlik, modern entegre üretim teknolojisi, katma değer yaratan ve sıkı planlanmış üretime geçmek istiyor. (AA)

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını