KALDER'DEN HAMLE VE ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİNE ÖDÜL

Hamle Bilişim ve Atatürk Üniversitesi iş birliğiyle geliştirilen ve Covid-19 hastalarına nefes olan Ar-Ge projesi, KalDer tarafından ödüllendirildi.

KALDER'DEN HAMLE VE ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİNE ÖDÜL
Endüstrideara

Hamle Teknoloji Grubu firmalarından Hamle Bilişim ve Atatürk Üniversitesi iş birliğiyle Covid-19’a yakalanmış hastaların tedavisinde kullanılmak amacıyla geliştirilen proje, Türkiye Kalite Derneği KalDer tarafından ödüle layık görüldü.

JÜRİ TEŞVİK ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU

KalDer tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ve kamu kurumlarına yönelik verilen "İlham Veren Kamu Yönetimi Proje Ödülleri"nde, Hamle Bilişim'in Atatürk Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirdiği "Yüksek Frekanslı Göğüs Duvarı Osilasyon Terapi Cihazı Geliştirilmesi" projesi Devlet Üniversitesi kategorisinden jüri teşvik ödülünün sahibi oldu.

COVID-19 HASTALARINA NEFES OLAN AR-GE PROJESİ

Pandemi döneminde Covid-19’a yakalanmış hastaların tedavisinde kullanılmak amacıyla Ar-Ge çalışması sonucunda geliştirilen cihaz, hastaların solunum fonksiyon testlerini düzelterek oksijen ihtiyacını azaltıyor ve yoğun bakıma gitme oranlarını düşürüyor.

Ödül törenine Hamle Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Murat Nuhoğlu, Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Yakup Uzun ve Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mine Çelik katıldı.

"Değişen Dünyada Kamu Yönetimi" temasıyla dijital platformda gerçekleşen 22. Kamu Kalite Sempozyumu, 2022 İlham Veren Kamu Yönetimi Proje Ödülleri Töreni ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2022, 17:04
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını