KADEM ve MARTEK ile en iyi kadın girişimciler kampa girecek

KADEM ve MARTEK iş birliği ile düzenlenen İnovasyonda Kadın 4. Girişimcilik Kampı’na 275 kadın arasından katılmaya hak kazanan 30 kadın girişimci belirlendi.

KADEM ve MARTEK ile en iyi kadın girişimciler kampa girecek
EndüstrideAra4

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve TÜBİTAK Marmara Teknokent’in (MARTEK) ortaklaşa gerçekleştirdiği İnovasyonda Kadın Projesi’nin girişimcilik kampına katılacak projeler belli oldu.

Bu yıl dördüncü kez 20-27 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenecek girişimcilik kampına katılacak kadın girişimciler, TÜBİTAK MARTEK hakemlerinin seçimleri sonucunda belirlendi.

Akademisyenlerin girişimcilik, pazarlama ve ticarileştirme konularında eğitim sunacağı kampta, katılımcılar fikirlerini geliştirme ve sektörde yer edinme ile ilgili de deneyim kazanma fırsatını elde edecek.

EN İYİ 5 PROJEYE 25 BİN TL ÖDÜL VERİLECEK

İnovasyonda Kadın 4. Girişimcilik Kampı’na 275 kadın içerisinden seçilen 30 kadın girişimci, projeleriyle en iyi 5 proje arasına girmek için çalışacak. 

Kamp sonunda en iyi 5 projeye 25 bin TL para ödülü ve TÜBİTAK Kuluçka Merkezi’nde bir yıl ücretsiz yer verilecek. 

Kadın girişimcilerin becerilerinin artırılmasının yanı sıra bilim, teknoloji ve yenilikçi projelerini geliştirerek nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürmelerini amaçlayan proje, “Bir Fikrim Var” sloganıyla hayata geçiriliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 09:18
YORUM EKLE

Radyo

Proses Zirvesi

Dergiler