banner1322
x

Kablo sektörünün tescilli ilk Ar-Ge Merkezi

Prysmian Kablo, Ar-Ge Merkezi çalışmaları ile teknolojiye ve inovasyona yaptığı yatırımını yüzde 22 oranında artırdı. CEO Erkan Aydoğdu, inovasyon ve gelişime öncülük ederek, çevreye duyarlı yeni ürün ve sistemler üzerinde çalışmaya devam edeceklerini ifade ediyor.

Kablo sektörünün tescilli ilk Ar-Ge Merkezi
Endüstrideara

Kablo sektörünün dünya çapındaki lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo’nun Bursa’nın Mudanya ilçesinde konumlanan Ar-Ge Merkezi, Türk kablo sektörünün tescilli ilk Ar-Ge Merkezi olma özelliğini taşıyor.

2015 yılında T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilen Merkez, aynı zamanda Türk kablo sektörünün en kapsamlı tasarım, inovasyon ve ürün geliştirme altyapısını bünyesinde barındırıyor. Beş bin metrekare alana sahip ve altı bölümden oluşan Merkez’de, 34 kişiden oluşan uzman ekip, verimliliğin ve güvenliğin ön planda tutulduğu inovatif çözümler üretiyor. Yangına dayanıklı fiber optik kablolar olan Firetuff kabloları, yüksek fiber sayılarında zırhlı ve zırhsız olmak üzere iki farklı şekilde geliştiriliyor.

YATIRIMLARIMIZI YÜZDE 25 ARTIRACAĞIZ

Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu Ar-Ge çalışmalarına yıllık 5 milyon TL ayırdıklarını, ileriki dönemde yatırımlarını yüzde 25 artıracaklarını dile getirdi ve şöyle devam etti, “Mudanya fabrikamızda bulunan Ar-Ge Merkezimiz, uluslararası platformda, kablo üretimi ve malzeme teknolojileri konusunun lideri Prysmian Group bünyesindeki 25 Ar-Ge Merkezi’nden biridir. Kablo sektöründeki ilk Bakanlık onaylı Ar-Ge Merkezimizdeki inovasyon ve ürün geliştirme çalışmalarına ek olarak, 2017 yılının sonunda, tamamlanmış iki ve devam eden üç olmak üzere toplam beş adet TÜBİTAK projemiz bulunuyor. Merkezimizde yeni teknolojilerle katma değeri yüksek projelere imza atmaya devam etmeyi hedefliyoruz.”

Prysmian Kablo’nun Ar-Ge merkezinde ürettiği kablolar, konutlar, hastaneler, tüneller, metrolar gibi yoğunluğun yaşandığı yerlerde acil durumlarda bile yüksek veri hızlarında yoğun data transferlerinin kesintisiz ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesine imkan tanıyor. İnovatif, yüksek performanslı ürünleri ile Türkiye ihracatına katkı sağlamaya devam eden Prysmian Kablo, enerji ve haberleşme kablolarında dünyadaki farklı koşullara ve kullanıma uygunluğu ile dikkat çekiyor.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 17:54
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını