banner1065
x

Japonya’dan Vestel Beyaz Eşya’ya TPM özel ödülü

Vestel Beyaz Eşya, ilk defa 2014 senesinde aldığı 5 aşamalı TPM Ödülü’nün üçüncü aşaması olan ‘TPM Özel Ödülü’nü almaya layık görüldü.

Japonya’dan  Vestel Beyaz Eşya’ya TPM özel ödülü
EndüstrideAra - Haber Detay

İSTANBUL(AA) - Vestel Beyaz Eşya, ilk defa 2014 senesinde aldığı 5 aşamalı TPM Ödülü’nün üçüncü aşaması olan ‘TPM Özel Ödülü’nü almaya layık görüldü.

Konuyla ilgili olarak Vestel tarfından yapılan açıklamaya göre, Japon Fabrika Bakım Enstitüsü (JIPM-Japan Institute of Plant Maintenance) tarafından ilk defa 2014 senesinde  “TPM Mükemmellik Ödülü”ne layık görülen Vestel Beyaz Eşya, 2017 senesinde de ikinci aşama olan “TPM Süreklilik Ödülü”ne sahip olmuştu. TPM faaliyetlerini 2011 senesinden beri devam ettiren Vestel Beyaz Eşya, bu defa “TPM Özel Ödülü”nü kazandı. TPM faaliyetlerini 2011 senesinden beri devam ettiren Vestel Beyaz Eşya, 7 farklı fabrikada 7 farklı ürün ailesi ile aynı anda bu ödülü alan dünyadaki ilk ve tek firma oldu.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Vestel Üst Yöneticisi (CEO) Turan Erdoğan, TPM faaliyetlerinin Endüstri 4.0 uygulamaları açısından önem taşıdığını belirterek, "Bir Japon uygulaması olan Toplam Üretken Yönetim faaliyetleri, üretimde hata payını sıfıra indirmek ve verimliliği artırmak açısından çok faydalı. Vestel Beyaz Eşya olarak 2011 yılından itibaren bu uygulamaları hayata geçirmeye başladık ve sürekli geliştirdik. Bu çalışmalarımızın böylesine prestijli bir organizasyonda üçüncü kez ödüle layık görülmesi ve kapsamı bakımından dünyadaki tek şirket olmamız bizi çok gururlandırıyor. Tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 11:57
YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler