İTÜ ÇEKİRDEK GİRİŞİMİNE 478 MİLYON TL YATIRIM 

İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş: “50 İTÜ Çekirdek girişimi toplamda 478 milyon TL yatırım aldı. İTÜ ARI Teknokent olarak her yıl gelişmeye ve paydaşlarımızla büyümeye devam ediyoruz"

İTÜ ÇEKİRDEK GİRİŞİMİNE 478 MİLYON TL YATIRIM 
Endüstri 40 Zirvesi

İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi'nin girişimleri, 2021 yılında 478 milyon TL'nin üzerinde yatırım aldı. İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, 2020'de İTÜ Çekirdek girişimlerine yapılan yatırım tutarı 107 milyon TL olurken, bu yıl yapılan yatırımlar geçen yıla göre 5 katına yaklaştı. 2021 yılında 50 İTÜ Çekirdek girişimi, toplamda 2,5 milyar TL değerlemeyle 478 milyon TL yatırım aldı.

“DÜNYAYA AÇILAN TEKNOLOJİLERİN MERKEZİ OLUYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş, "İTÜ ARI Teknokent olarak her yıl gelişmeye devam ediyoruz. Dünyada ilk 5'te yer alan kuluçka merkezimiz İTÜ Çekirdek girişimlerine, ne mutlu ki bu yıl da yatırımcıların ilgisi çok büyüktü. 2020'deki yatırımları yaklaşık 5'e katladığımız 2021 yılında da girişimlerin gelişmelerine katkı sunmanın ve Türkiye'den dünyaya açılan teknolojilerin merkezi olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. (AA)
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını