İTO Başkanı Şekib Avdagiç'in Ramazan mesajı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı olan Şekib Avdagiç, "Ülke olarak her zamankinden daha çok ramazanın getirdiği empati duygusuna ihtiyacımız var. Ecdadın 'sanki yedim' anlayışını 'sanki satın aldıma' dönüştürüp esnafımızı, tüccarımızı, işletmelerimizi, birbirimizi fonlamalıyız. Karz-ı Hasen kültürü, 'güzel borç' sistemi hücrelerine işlemiş bu toplumun, ekonomik duruşunu böylece korumamız mümkün olacaktır." şeklinde konuşru.

İTO Başkanı Şekib Avdagiç'in Ramazan mesajı
Endüstri 40 Zirvesi

İSTANBUL (AA) - İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı olan Şekib Avdagiç, "Ülke olarak her zamankinden daha çok ramazanın getirdiği empati duygusuna ihtiyacımız var. Ecdadın 'sanki yedim' anlayışını 'sanki satın aldıma' dönüştürüp esnafımızı, tüccarımızı, işletmelerimizi, birbirimizi fonlamalıyız. Karz-ı Hasen kültürü, 'güzel borç' sistemi hücrelerine işlemiş bu toplumun, ekonomik duruşunu böylece korumamız mümkün olacaktır." şeklinde konuşru.

Avdagiç, ramazan ayı vesilesiyle yapmış olduğu  yazılı açıklamada, teravih namazı ile ramazanın başlayacağını anımsatarak, İstanbul iş dünyası adına, Türkiye'nin ve İslam aleminin ramazan ayını kutladı.

Ramazan ayının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle bozulan iş ekosisteminin yeniden kurulması için önemli bir başlangıç vakti olduğunu belirten Avdagiç, şu değerlendirmelerdi yaptı:

"Mahallesindeki bakkala, tuhafiyeciye, kırtasiyeciye, yufkacıya, berbere, züccaciyeye, nalbura ve küçük mağaza sahiplerine sahip çıkmanın, ülkenin ekonomisine sahip çıkmak anlamına geldiği günler yaşıyoruz. Korona günlerinde ekonominin en küçük yapı taşları, bütün sistemi koruyan, ayakta tutan temel direkler gibidir. Onlar var oldukça Türkiye'nin ekosistemi ayakta kalabilecek, kendini yenileyebilecektir.

Ramazan ayı, Kovid-19 salgını günlerinde imdadımıza yetişen en büyük teselligah. Şimdi yardımlaşmanın, dayanışmanın, bereketin, ilahi rahmet ve mağfiretin en üst seviyede yaşandığı günleri idrak edeceğiz. Ürettikçe çoğaldığına inandığımız gibi, paylaştıkça çoğaldığının mucizesini de birlikte yaşayacağız. Koronavirüse karşı el birliğiyle durup bütün kazanımlarımızı muhafaza etme vaktidir."

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 19:33
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını