İSTİKRARLI BÜYÜMENİN DEVAMINI HEDEFLİYORUZ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, üçüncü çeyrek rakamlarına ilişkin "Hedefimiz, büyümeyi sağlıklı ve istikrarlı bir şekilde sürdürmek" dedi.

İSTİKRARLI BÜYÜMENİN DEVAMINI HEDEFLİYORUZ
EndüstrideAra - Haber Detay

Yılın üçüncü çeyrek büyüme rakamlarıyla ilgili açıklamalar yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin 2020 yılı üçüncü çeyrekte yüzde 6,7 büyümeyi başardığını ifade ederek, "Hedefimiz, büyümeyi sağlıklı ve istikrarlı bir şekilde sürdürmektir." dedi.

Bakan Varak, Türkiye'nin sağlam bir üretim altyapısına sahip olduğunu, üretim ve ertelenen talebin de katkısıyla ortaya çıkan oranın önemine dikkat çekti.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan yılın üçüncü çeyreğine ilişkin gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) sonuçlarını değerlendiren Bakan Varank, Türkiye'nin sağlam bir üretim altyapısının olduğunu söyledi.

Pandeminin ardından üretimin ve ertelenen talebin de katkısıyla, Türkiye'nin üçüncü çeyrekte yüzde 6,7 oranında büyümeyi başardığını kaydeden Bakan Varank, Covid-19'un gidişatına göre gelecek dönemde de büyümeyi planladıklarının altını çizdi.

Bakan Varank, hedeflerinin büyümeyi, sağlıklı ve istikrarlı bir şekilde devam ettirmek olduğunu belirtti. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 14:08
YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler