İstanbul Ticaret Üniversitesi ile MNG Havayolları arasında güç birliği

Sektör iş birliklerine bir yenisini daha ekleyen İstanbul Ticaret Üniversitesi ile MNG Havayolları arasında öğrencilerin iş yeri eğitimi programı uyarınca protokol gerçekleştirildi.

İstanbul Ticaret Üniversitesi ile MNG Havayolları arasında güç birliği
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - İstanbul Ticaret Üniversitesi, MNG Havayolları ile öğrencilerin iş yeri eğitimi programı uyarınca bir protokol gerçekleştirildi.

İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, sektör iş birliklerine bir yenisini daha ekleyen üniversite ile Türkiye'nin tarifeli kargo uçuşları yapan tek özel ulusal hava yolu şirketi olan MNG Havayolları arasında öğrencilerin iş yeri eğitimi programı kapsamında bir protokol gerçekleştirildi.

Üniversitede gerçekleştirilen imza töreninde İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Şimşek, MNG Havayolları Planlama ve Koordinasyon Başkanı Atilla Arıkan, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Sinem Akkaya Güleryüz, Havacılık Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Okşan Kibritçi Artar, bölüm akademisyenlerinden Doç. Dr. Elif Güneren Genç, Öğr. Gör. Mustafa Emre Taşçı ve Arş. Gör. Pınar Turan yer aldı.

Açıklamada, törendeki konuşmasına yer verilen Prof. Şimşek, İstanbul Ticaret Odası gibi önemli bir yapının kurduğu üniversite olarak temel hedeflerinden biri olan reel sektör ile birlikte hareketin gerçekleştiği uygulamalı eğitimlerin önemini belirtti.

Şimşek bu tarz anlaşmaların üniversite öğrencilerinin kariyer planlamalarındaki önemine dikkat çekerek, bu iş birliğinin hem sektör hem de üniversite açısından bir kazanç olduğunu belirtti. İstanbul Ticaret Üniversitesi Havacılık Yönetimi Bölüm Başkanı Artar ise öğrencilerin bu süreçte sahip oldukları heyecanın bölümün temel dinamiklerinden biri olduğunu kaydetti.

Artar, bölüm olarak havacılık sektörü ile zaman içerisinde geliştirdikleri müfredat yapısının çok sayıda havacılık sertifikasyonunu içerdiğine dikkat çekerken ilerleyen süreçlerde müfredat yapısının karşılıklı işbirliği yapılan tüm havacılık paydaşları ile sektörün ihtiyaçları doğrultusunda sürekli aktif şekilde geliştirilmeyi sürdüreceklerini söyledi. 

MNG Havayolları Planlama ve Koordinasyon Başkanı olan Arıkan da MNG Havayolları olarak liyakat temelli bir yaklaşım benimseyen kurum kültürü içinde bu tarz uzun soluklu projelere önem verdiklerini söyledi.

Birçok hatta elde ettikleri önemli kazanımlarından örnek veren Arıkan, imzalanan bu protokol sayesinde gerek öğrenciler için uygulama pratiği ve gerekse de ilerleyen süreçte kuruma olan katkısı açısından üniversite ile yapılan iş birliğinin değerli olduğunu dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 14:47
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını