banner1114
x

“İşimi Yönetebiliyorum Projesi“

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) Başkanı olan İsa Tamer Çelik, "KOBİ'lerimizin düzenleyici, yol gösteren ve rehberlik eden kurumsal desteklerden, potansiyellerden yararlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." şeklinde konuştu.

“İşimi Yönetebiliyorum Projesi“
Proses Zirvesi

BALIKESİR (AA) - Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) Başkanı olan İsa Tamer Çelik, "KOBİ'lerimizin düzenleyici, yol gösteren ve rehberlik eden kurumsal desteklerden, potansiyellerden yararlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." şeklinde konuştu.

TÜRKONFED, Visa Türkiye ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğiyle faliyete geçirilen ve toplam 27 banka tarafından desteklenen "İşimi Yönetebiliyorum Projesi"nin dördüncü etkinliği, Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) ev sahipliğinde Balıkesir'deki bir otelde yapıldı.

GÜNMARSİFED Başkanı İsa Tamer Çelik, burada yapmış olduğu konuşmada, Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınması ve küresel rekabetçiliğinin artışında, yerel dinamiklerin işletmelerle özelde KOBİ'ler üzerinde etkili olduğuna inandıklarını belirtti.

Çelik, toplantıların KOBİ'lerin eğitimi adına fayda sağlayacağını belirterek, şöyle devam etti:

"KOBİ'lerimizin finansmana erişiminde nakit akışına, teknolojik yeniliklere, ihracata, finansal okuryazarlığa ve nitelikli insan kaynağına uzanan sorunlar yaşanıyor. Aynı zamanda vergi başta olmak üzere teşvik ve destekler konusunda erişimlerde sıkıntılar yaşandığını biliyoruz. KOBİ'lerimizin düzenleyici, yol gösteren ve rehberlik eden kurumsal desteklerden, potansiyellerden yararlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

Sürdürülebilir bir kalkınma için çok paydaşlı bir yapıyla KOBİ'lere ulaşmayı amaçladıklarını aktaran Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu eğitimler, işletmelerimizin potansiyelinin farkındalığını yaratacaktır. KOBİ'lerin sürdürülebilirliğini artırması için finansal ve dijital okuryazarlılık becerilerini geliştirmeleri, bankacılık sektöründe güveni artırarak daha yüksek finansal katılım ve bankacılık hizmetlerini kullanmalarını e-ticaret yoluyla yeni pazarlara erişmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. KOBİ'lerin 2020 yılına güçlü ve sürdürülebilir bir büyüme ile giriş yapabilmesi için yetkinlikleri geliştirilmelidir. Dijital dönüşüm sürecine entegre edilmelidir. Nitelikli insan kaynağıyla ihracat güçlerini artırmalıyız."

Balıkesir Ticaret ve Odası Başkanı Rahmi Kula da programda emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak, "Türkiye'nin geleceği çok aydınlık, şu anda bazı sıkıntılarımız var. Her zaman ileriye bakmalıyız çünkü Türkiye genç bir nüfusa sahip ve bunu avantaja çevirmeliyiz. Olumsuz düşünmektense bu ülke için ne yapabilirize kafa yorabilmeliyiz." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 16:36
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler