banner1322
x

IŞIK MENKUL, NET KARINI YÜZDE 90 ARTIRDI

Işık Yatırım Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hakan Kocaman: “2022 yılının ilk altı aylık finansal tablolarımıza göre yüzde 90 konsolide net kar artışı yaşandı. Bu dönemde öz kaynaklarımız 3 kat arttı ve aktif büyüklüğümüz de 3,4 kat yükseldi.”  

IŞIK MENKUL, NET KARINI YÜZDE 90 ARTIRDI
Endüstrideara

Işık Yatırım Menkul Değerler, müşteri odaklı yeni iş modeli ve yaptığı yatırımlarla sektördeki çalışmalarını sürdürüyor. 2022 yılının ilk altı aylık dönemine ilişkin rakamları açıklayan Işık Yatırım Menkul Değerler, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre karını yüzde 90 oranında arttırdı ve 11 milyon 458 bin 136 TL oldu. Aynı dönemde, müşteri varlık büyüklüğünü 5 kattan fazla büyüme ile 210 milyon TL’den 1,1 milyar TL’ye yükselten Işık Menkul, temmuz ayı sonunda ise 1,4 milyar TL büyüklüğe erişti. Şirketin öz kaynakları 3 kat artarak 135,8 milyon TL’ye, aktif büyüklüğü de 3,4 kat artarak 567 milyon TL’ye ulaştı.

“TEKNOLOJİYE 9,8 MİLYON TL YATIRIM YAPTIK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Işık Yatırım Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hakan Kocaman, “Son bir yıl içerisinde teknolojiye 9,8 milyon TL yatırım gerçekleştirdik ve kadromuzu genişleterek istihdamı yüzde 40 oranında artırdık. Son teknolojiyi, iyi insan kaynağı ve güçlü sermaye yapısıyla birleştirmeyi başardık. Teknik altyapımızı yenileyerek dijital ve görüntülü hesap açma, yüksek hızlı sunucular, kolokasyon ve hızlı emir sistemleri, kendi CRM uygulaması ve Türkiye’nin ilk 10 büyük bankasıyla gerçekleştirdiği otomasyon sayesinde müşterilerinin banka hesapları ile Işık Menkul hesapları arasındaki nakit giriş-çıkışlarını 3 dakikadan az bir süreye indirdik. Müşteri emirlerinin yüzde 92’sinin dijital kanallardan geliyor. Gelecek dönemde de Işık Menkul’ün hızla büyümeye devam edeceğini ve tüm sermaye piyasası ürünlerinde iddialı bir oyuncu olmayı hedefliyoruz. Organize piyasalarda pazar payını artıran Işık Menkul'ün bono, eurobond, opsiyon ve diğer tezgah üstü ürünlerde de yatırımcıya hizmet vermeye başladık” dedi. (AA)
 
 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2022, 09:33
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını