banner1322
x

ISI YAYAN KUMAŞ İHRAÇ ETMEYE HAZIRLANIYORLAR

Başta otomotiv sektörü olmak üzere birçok alanda kullanılan ürünler üreten İltema, ürettiği ısı yayabilen kumaş ile uluslararası piyasalara açılmayı planlıyor.

ISI YAYAN KUMAŞ İHRAÇ ETMEYE HAZIRLANIYORLAR
Endüstri 40 Zirvesi

Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme A.Ş. (DEPARK) bünyesinde faaliyet gösteren İlteme, ısı yayabilen kumaş üretti. Teknik tekstil alanında ürettiği ısı yayabilen kumaş ile uluslararası piyasalara açılmayı planlayan İltema’nın ürettiği kumaş, şarj edilebilme özelliği sayesinde 6 saate kadar ısı yayabiliyor. 
Kumaşın birçok sekörde kullanıldığını belirten İltema Kurucu Ortağı Ayhan Prepol, Doç. Dr. Mustafa Erol ile birlikte kurdukları şirketin TÜBİTAK desteği ile 2016’da faaliyete başladığını ve ürünleri ile 1 patent ile 2 faydalı model aldıklarını söyledi.

KULLANIM ALANI OLDUKÇA GENİŞ

Ürettikleri kumaşın oldukça geniş kullanım alanına sahip olduğunu söyleyen Prebol, Ürünlerinin, otomotiv sanayinde koltuk ısıtma, panel izolasyon, kabin ve batarya sistemlerinde, tekstil sanayinde ev tekstil grubu içinde yatak, battaniye ve koltukta, giyilebilir ürün grubunda mont ve yelekte kullanıldığını belirtti. 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını