banner1065
x

İş analistleri yatırımda ilk sıraya 'çevik dönüşüm'ü aldı

İş analizi konferansı BAistanbul’da açıklanan Türkiye İş Analizi Raporu'na göre; eğitim, konferans ve danışmanlık yatırımlarında ilk sırayı çevik dönüşüm alıyor.

İş analistleri yatırımda ilk sıraya 'çevik dönüşüm'ü aldı
EndüstrideAra - Haber Detay

İş analizi konferansı BAistanbul, tasarım odaklı dönüşüm teması ile geniş bir katılımla dördüncüsü düzenlendi. BA-Works Yönetici Ortağı Pınar Cinali rapora ilişkin yaptığı açıklamada, “Eğitim, konferans ve danışmanlık alanlarında yatırım yapmaya değer görülen konseptlerde ilk sırayı 'çevik dönüşüm' başlığı alıyor" dedi.  Pınar Cinali, çevik dönüşümü müşteri deneyimi ve müşteri yolculuğu haritası ile 'design thinking' başlıklarının takip ettiğinin de altını çizdi. Projelerin kapsamı tanımlanırken, iş birimlerinin ihtiyaçlarını açıkça ifade etmemelerini en büyük problem olarak nitelendiriliyor. BA-Works Yönetici Ortağı Cinali, iş birimleri ve BT birimlerinin birlikte çalışmalarının önündeki engeli ise şöyle açıklıyor: "İş analistlerinin, projenin iş birimlerinin ihtiyaçlarını dile getirdikleri erken aşamalarında dahil olmamaları en büyük engel. Bunu, sıkı teslim zamanları ve iş analistlerine atfedilen farklı sorumluluk ortaya çıkartıyor.” 

YARATICILIĞIN SONUÇLARI ÖLÇÜLEBİLİR Mİ?

Etkinliğin davetli konuşmacıları arasında yer alan Saint Martin’s Üniversitesi öğretim görevlisi Rod Judkins, “Yaratıcılığın sonuçları ölçülebilir mi” sorusuna verdiği yanıtta,  sanatçının kendi stüdyosunda her şey ve herkesten uzakta çalışabileceği, yaptıkları hakkında insanların ne düşündüğünü umursamadığı gibi hususların birer efsaneden ibaret olduğunu söyleyerek, Picasso, Warhol ve Dali gibi usta sanatçıların, işlerini mümkün olduğunca çok insanın görmesini istediğini vurguladı. Yaratıcılığın yeni fikirlerle geldiğine dikkat çeken Judkins, yaratıcılığın iş ve bilim kadar sanatla da ilintili olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 18:11
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler