banner1339
x

İOSB'DEN 10 BİN TL'LİK TASARRUF

İkitelli OSB, Covid-19'a rağmen 2020 yılının ilk 8 ayında sanayicilere toplamda 10 bin TL'den fazla tasarruf sağladı. İkitelli OSB Başkanı Mahmut M. Aydın açıklamalarda bulundu.

İOSB'DEN 10 BİN TL'LİK TASARRUF
Endüstri 40 Zirvesi

CEM KARATAY - Sanayicilere desteklerini sürdüren Türkiye ihracatına en büyük katma değeri sağlayan en eski ve en büyük organize sanayi bölgesi İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB), bölgedeki ve İstanbul çevresindeki görevli tedarik şirketlerinin uyguladığı birim fiyatlara göre 2020 yılının ilk 8 ayında sanayicilere toplamda 10.834.240 TL'lik tasarruf sağladı.

Bölgedeki elektrik kullanıcılarının (abonelerin) son tedarikçisi olarak elektrik enerjisi ihtiyacını Serbest Elektrik piyasasından satın alarak karşılayan İkitelli OSB'de Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut M. Aydın, “Biz İkitelli Organize Sanayi Bölgesi yönetimi olarak pandemi sürecinden önce olduğu gibi pandemi sürecinde de üreticimizin ve sanayicimizin ihtiyaçlarını ve üretimlerini önemsedik ve önemli çalışmalar yürüttük.” dedi.

Aydın, sözlerine şöyle devam etti: "Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle üreticilerimizi ve sanayicilerimizi korumak temel ilkemiz olmuştur. Bu nedenle yüksek gerilim sanayi abonelerinde yüzde 21,7, yüksek gerilim sanayi harici abonelerde yüzde 32,3, alçak gerilim sanayi abonelerinde yüzde 26,5, alçak gerilim sanayi harici abonelerde yüzde 34,1 daha ucuza elektrik tedarik edilmiş ve sanayicimize sunulmuştur. Enerji, maliyet kalemleri içerisinde sanayicimiz için yüksek düzeyde önem arz ettiğinden, onların bu konudaki yükünü hafifletmek en asli sorumluluğumuz altındadır. Biz sanayicimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki; bölgemizde pandemi ile ilgili olarak tedbirlerimiz sıkı bir şekilde devam etmektedir."

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 13:09
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını