İngiltere satışlarını yüzde 40 artırdı

İngiltere’deki EuroBus EXPO 2018 Fuarı’na katılan TEMSA, fuarda 12 yeni aracın satışını gerçekleştirdi. TEMSA’nın son satışlarla birlikte, İngiltere pazarına yaptığı araç satışı 2017 yılına oranla yüzde 40 artış gösterdi.

İngiltere satışlarını yüzde 40 artırdı
Bursa Metal

TEMSA, İngiltere’nin Birmingham şehrinde düzenlenen ve 30 Ekim-1 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleşen Avrupa otobüs pazarının en önemli organizasyonlarından biri olan EuroBus EXPO 2018 Fuarı’na katıldı. TEMSA fuarda yer alan standında MD9 ve sağdan direksiyonlu HD araçlarını sergiledi.

İLK 10 AYDA 75 ARAÇ SATTI

TEMSA standına, firmanın 12 yıldır İngiltere’deki ana bayisi konumunda bulunan Arriva Bus & Coach ev sahipliği yaparken, fuar kapsamında 12 yeni aracın satışı gerçekleştirildi. Son satışlarla birlikte, firmanın İngiltere pazarına yaptığı araç satışı 2017 yılının yüzde 40 üzerine çıktı.

Böylece geçtiğimiz yıl İngiltere pazarına toplam 54 araç satışı gerçekleştirilirken, yılın ilk 10 ayı itibarıyla pazara yapılan otobüs satışı 75’e ulaştı.

“AVRUPA’DA BÜYÜMEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Türk mühendisleri tarafından geliştirilen araçlarının, Avrupa’nın en önemli organizasyonlarında iş ortakları tarafından büyük ilgi gördüğünü vurgulayan TEMSA Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Uzunay, şunları söyledi:

“Değişen müşteri beklentilerine en iyi şekilde cevap vermek için araçlarımızı sürekli yeniliyor; her koşulda insanı odağına alan bir yaklaşımla en iyinin peşinde koşuyoruz. Özellikle Avrupa pazarında TEMSA markalı araçlarımızın gördüğü büyük ilgi, bizler için en büyük motivasyon ve mutluluk kaynağı. Yakın gelecekte, seri üretime hazır hale getirdiğimiz elektrikli araçlarımızla da pazarın en önemli oyuncularından biri olacağımıza; akıllı şehir vizyonunun Avrupa coğrafyasında güçlenmesine ve gelişmesine büyük katkıda bulunacağımıza yürekten inanıyoruz. Genişleyen araç filomuzla, Avrupa’daki büyümemizi sürdüreceğiz.”
 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 13:55
YORUM EKLE

BM Makina

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler