banner1322
x

İLAÇ DEVİNDEN BÜYÜK DÖNÜŞÜM

Türk ilaç sektörünün önemli üreticilerinden Generica İlaç, büyük bir dönüşüme başladı. İlk adım olarak ismini Genveon olarak değiştirdi.

İLAÇ DEVİNDEN BÜYÜK DÖNÜŞÜM
Robot Zirvesi

DERYA KUMTEPE - Türk İlaç sektörünün önemli isimlerinden olan Generica İlaç, ismini Genveon olarak değiştirdi. Pazara yenilikçi ürünler kazandıran firma, son iki yıl içerisinde yüzde 161 oranında büyüme gösterdi. Yeni bir dönüşüm sürecine adım atan firma, 2023 yılına kadar yüzde 258 oranında büyümeyi ve 2025 yılına kadar ilaç sektörünün ilk 25 şirketi içerisinde yer almayı hedefliyor. Bu hedefine ulaşabilmek içinse Ar-Ge merkezi çalışmalarına hız verdi. 

HEDEF YENİ PAZARLAR 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Genveon İlaç Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Alp Karaağaç, son dönemde büyük bir dönüşüm hareketi başlattıklarına işaret ederek ilk olarak isim değişikliği yaptıklarını belirtti. Yeni ismin hikayesini ise şu sözlerle anlattı: “Genveon, eski ismimiz olan ‘Generica’ ve yeniliğin günümüz tanımı ‘Invention’ terimlerinin birleşiminden doğdu. Yeni ismimiz, geçmişte elde ettiğimiz tecrübenin, güvenin, sahip olduğumuz yüksek kalite kültürü ve dinamizmin, inovasyonla buluşmasını yaşatacak” dedi. Karaağaç,  ayrıca yeni ürün ve ilaçlarla yeni pazarlara açılmayı hedeflerini belirtti. 
 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2020, 12:41
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını