banner1322
x

İHRACATTA SEKTÖRÜNÜN LİDERİ OLDU

Yiğit Akü, otomotiv endüstrisinde en fazla ihracat yapan otomotiv ve yan sanayi şampiyonları arasında yerini alarak sektörünün lideri oldu.

İHRACATTA SEKTÖRÜNÜN LİDERİ OLDU
Endüstrideara

Yiğit Akü, otomotiv endüstrisinde en fazla ihracat yapan otomotiv ve yan sanayi şampiyonları arasında yerini alarak sektörünün lideri oldu.

LİSTEDE 27. SIRADA YER ALDI

Firma, Uludağ Otomotiv Endüstri İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verileri baz alınarak derlenen; "Türkiye’nin Otomotiv Sektöründeki ilk 100 İhracatçı" firması arasında 27. sırada yerini aldı.

Türkiye ekonomisine önemli katkılarda bulunmayı sürdüren şirket, istikrarlı performas sergiliyor. 

İnovasyon, Ar-Ge, Ür-Ge ve yüksek katma değer sıralamalarında yerini alan ve sektörün temsilcisi olarak adından sıkça söz ettiren Yiğit Akü, 2020 yılında ihracatta gösterdiği başarı grafiğini korumaya devam etmeyi, her yıl etkin olarak büyüme planları ve stratejileri doğrultusunda ilerlemeyi amaçlıyor.

EKONOMİYE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEK

Firma, 6 kıtada toplamda 100’ün üzerinde ülke ile iş birliği içerisinde uluslararası arenadaki başarı grafiğinde, ihracat performansının ve bu kapsamdaki politikalarının önemine işaret ediyor.

Çözüm odaklı yaklaşımı, yenilikçi yapısı ve ihracattaki başarıları ile 40 yıldan fazla süredir hizmet ve faaliyetlerine devam eden Yiğit Akü, ekonomik gelişmenin kaynağı ve yatırımları ile Türkiye’nin akü sektöründe yüzde 100 milli sermayesine sahip tek kurumu olarak, global üretici ve tedarikçi zincirlerinde, Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlamaya devam etmeyi hedefliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 18:39
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını