banner1322
x

İHRACATÇILAR İÇİN ‘E- İHRACAT FATURASI’ HİZMETİ 

KOBİ’ler için çözümler sunan Paraşüt, ihracatçı firmalar için ‘e-ihracat faturası’ uygulamasını geliştirdi. 

İHRACATÇILAR İÇİN ‘E- İHRACAT FATURASI’ HİZMETİ 
Endüstri 40 Zirvesi

Bulut tabanlı ön muhasebe programı Paraşüt, ‘e-ihracat faturası’ özelliğini yurt dışına satış gerçekleştiren firmaların hizmetine sundu. İhracatta gümrüğe giren malların faturasının Paraşüt üzerinden kolayca düzenlenmesini ve kesilmesini sağlayan özellik, e-ihracat faturasının resmileştirilmesine de olanak tanıyor.
Paraşüt tarafından yapılan açıklamaya göre, Paraşüt üzerinden ihracat faturası oluşturabilen firmalar, ürün ihraç ettikleri ülkenin ve şehrin bilgisini faturaya ekleyebiliyor. Açıklamada, Excel ile içe aktarma özelliği sayesinde tek tek fatura girişi veya uygulamada, bilgisayardan Paraşüt’e aktarım yapabilen kullanıcıların, e-ihracat faturasına ekleyeceği bilgileri de düzenleyebildiği bilgisine yer verildi. 
Paraşüt’ün e-fatura mükellefi kullanıcıları, e-ihracat faturası özelliğini doğrudan kullanabiliyor ve E-ihracat faturasını resmileştirmek isteyen firmaların ise Paraşüt üzerinden oluşturdukları ihracat faturası kaydını Ticaret Bakanlığı’na göndermeleri yeterli. E-fatura kullanıcısı firmalar herhangi bir ek işlem yapmadan e-ihracat faturası gönderebiliyor. Diğer firmaların özellikten yararlanabilmeleri için e-faturaya geçişlerini tamamlamış olmaları gerekiyor.

YENİLİKÇİ BİR ÖZELLİK DEVREYE ALINDI

İhracat yapan firmalara destek olmak üzere attıkları adımlara yıl boyunca devam edeceklerini söyleyen Paraşüt Kurucu Ortağı ve CEO’su Sean X Yu, İşletmelerin pandemi sürecinde yeni pazarlara yönelmesiyle birlikte ihracata olan ilginin arttığını belirtti. Paraşüt olarak, ihracat yapan işletmelere destek olma hedefiyle yenilikçi bir özelliği devreye aldıklarını ifade eden X Yu, artık belli bir miktarın üzerinde ihracat yapan ve bu nedenle malları gümrüğe giren ihracatçı firmaların, e-ihracat faturalarını Paraşüt üzerinden kesebileceklerini belirtti. 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını