banner1116
x

IFC TÜRK ŞİRKETLERE 1,1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM YAPTI

Uluslararası Finans Kurumu (IFC) Türkiye'de özel sektörün gelişimi desteklemek ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerine karşı dayanıklılığını artırmak için Türk şirketlerine 1,1 milyar dolar yatırım yaptı.

IFC TÜRK ŞİRKETLERE 1,1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM YAPTI
Enerji Zirvesi

IFC, Türk şirketlerine yaptığı yatırımlar ve kredilerle ilgili olarak internet sitesi üzerinden açıklama gerçekleştirdi. Yapılan açıklamaya göre 410 milyon doları farklı yatırımcılarından ikame edilmek kaydıyla Türk şirketlerine Haziran 2020 ve Haziran 2021 arasında 1,1 milyar dolarlık kaynak aktarıldı. IFC'nin yatırımları, dezavantajlı gruplar için finansal erişimi kolaylaştırmak, ülkenin rekabet gücünü artırmak, küresel ısınmayla mücadele ve halihazırdaki müşterilerin Kovid-19 salgınından olabildiğince az etkilenmesi göz önünde bulundurularak yapıldı.

TÜRKİYE YATIRIMLARDA ÜÇÜNCÜ SIRADA YER ALDI 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren IFC Avrupa ve Merkez Asya Direktörü Wiebke Scholemer, “Türkiye, IFC yatırımları değerlendirildiği zaman dünyada üçüncü sırada yer alıyor. Ülkede hem özel sektörün gelişmesi hem de yeni işlerin hayata geçmesi konusunda tüm desteği vermeye hazırız” dedi. 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren IFC Türkiye Yöneticisi Arnaud Dupoizat, “IFC inovasyonu ve ekonomik kalkınmayı önceleyen, rekabeti artıran ve küresel ısınmaya karşı mücadele edecek önemli projelere fianansman sağlamaya devam edeceğiz" dedi. (AA)

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler