banner1339
x

IDC Türkiye'den Türkiye Finans'a bir ödül daha

Türkiye Finans tarafından geliştirilen "Krediler Dönüşüm Programı" projes, IDC Türkiye Dijital Dönüşüm Ödülleri 2019'da "Financial Inclusion" kategorisinde ödüle değer görüldü.

IDC Türkiye'den Türkiye Finans'a bir ödül daha
Endüstri 40 Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Türkiye Finans tarfından geliştirilen "Krediler Dönüşüm Programı" projesi, "International Data Corporation (IDC) Türkiye Dijital Dönüşüm Ödülleri 2019"da "Financial Inclusion" kategorisinde ödül layik görüldü.

Türkiye Finans tarfından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, Türkiye Finans, "Yenilikçilik Gücümüzdür" ilkesinden ilham alarak ürettiği yenilikçi projeleriyle aldığı ödüllere bir yenisini daha ekledi.

Türkiye Finans, IDC Türkiye tarafından gerçekleştirilen ve dijital dönüşüm alanında fark yaratan projelerin bulunduğu  "IDC Finance Summit 2019"da "Financial Inclusion" kategorisinde ticari kredi değerlendirme, tahsis ve kredi kullandırım sürecinin etkin bir şekilde işletilmesini sağlayacak "Kredi Dönüşüm Programı" projesiyle ödüle sahip oldu.

Banka, bu proje ile kredi tahsis ve kullandırım sürecini yüzde 40 kısaltarak iş süreçlerinde hem verimlilik hem de hız elde edecek.gerçekleştirilen törende ödülü, Türkiye Finans BS Ürün ve Hizmet Geliştirme Müdürü Murat Mayda teslim aldı.

"Krediler Dönüşüm Programı" projesi ile Türkiye Finans, davranışsal modellerle rating notlarının hesaplanması, müşteri bazlı esnek limit teminat yapısı, karar onay süreçleri ile limit-risk-teminat hesaplamasının otomatize edilmesi, kredi kullandırım sürecinin hızlandırılması gibi manuel ve zaman alan süreçleri dijitalleştirerek, yüksek oranda verimlilik ve hız artışı ile daha kaliteli iş sonuçları almayı amaçlıyor.

Şubat ayında düzenlenen "IDC Dijital Dönüşüm Ödülleri 2019"da da Türkiye Finans, "Robotik Süreç Otomasyonu" projesi ile ödüle değer bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 13:14
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını