banner1322
x

IDC: “Hızla Dijitalleşiyoruz”

IDC’in, ‘IDC 2019 Türkiye Öngörüleri’ raporu açıklandı. Rapora göre, ekonomik sıkıntılara rağmen Türkiye’de dijitalleşme hızla büyüyor.

IDC: “Hızla Dijitalleşiyoruz”
Endüstrideara

International Data Corporation (IDC)’nin analistleri ‘IDC 2019 Türkiye Öngörüleri’ adlı raporunu açıkladı. Rapora göre, son zamanlarda Türkiye’yi de olumsuz yönde etkileyen ve dünyada halen varlığını sürdüren ekonomik  sıkıntılara ve buna bağlı olarak durağanlaşan yatırım gündemlerine rağmen Türkiye’deki kurum ve kuruluşlarda dijitalleşme sürecinin hız kesmeden devam ettiği belirtiliyor. Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında en fazla finans, kamu, üretim, telekomünikasyon ve perakende sektörlerinin harcama yaptığı belirtilen raporda, özellikle telekom operatörlerinin dijital servis sağlayıcısı olmak için yaptıkları harcamaların büyüklüğü dikkat çekiyor.

Raporun açıklandığı etkinlik olan ‘2019 IDC Türkiye Öngörüleri Etkinliği’nde IDC, Türkiye’de ilk kez ‘Dijital Dönüşümün Liderleri’ni de seçti. Tükiye’deki dördüncü yılında etkinliğe, IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları’nın yanı sıra IDC Türkiye’nin analistleri ve birçok farklı öncü kurumları CIO’ları da katılım gösterdi. Açıklanan raporun değerlendirmesinde de bulunan Çizmecioğulları, Türkiye’nin 2019 yılında bilgi ve iletişim teknolojilerine yapacağı harcamanın 17,1 milyar dolara çıkmasını öngördüklerini söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 02:49
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını