banner1322
x

IDA AWARDS'TAN VESTEL'E 11 ÖDÜL BİRDEN

Vestel, ABD Merkezli IDA Awards'ta (International Design Awards) 11 ödüle birden sahip oldu.

IDA AWARDS'TAN VESTEL'E 11 ÖDÜL BİRDEN
Enerji Zirvesi

Vestel tarafından yapılan açıklamaya göre, IDA Awards'ta kapsamında yer alan 3 bin 300 markalık listede Vestel, en çok ödül alan 11. marka olma özelliğine sahip.

Vestel aynı zamanda IDA Awards kapsamında tüketici elektroniği sektöründe en çok ödül alan Türk markası oldu.

ABD merkezli IDA Awards kapsamında bu sene 11 ödül birden almaya hak kazanan Vestel, organizasyonun 15’inci senesinde geçmişten beri en çok ödül alan ilk 15 marka arasına adını 11. sıradan yazdırdı.

IDA Awards kapsamında Vestel Elektronik Endüstriyel Tasarım ekibi televizyon, elektrikli araç şarj cihazları, elektrikli süpürge gibi 5 farklı tasarımı ile 6 ödül alırken, UX Group ise 5 farklı tasarımıyla ödüle sahip oldu.

Ionia elektrikli bisiklet şarj mobil uygulaması, Vestel Smart Center uygulaması, VFit+ Mobil uygulamasıyla 4 ödül, Vestel Evin Aklı Mobil Uygulaması ve EVC05 Şarj cihaz ekran arayüzü tasarımlarıyla 5 mansiyon ödülü kazandı.

Vestel Beyaz Eşya ise Sharp kurutma makinesi ile 1 ödül alırken, Sharp markalı çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, ankastre fırın ve indüksiyon ocak ürünleri ile 5 mansiyon ödüle layık görüldü. 

DÜNYANIN HER YERİNDE

Açıklamada görüşlerine başvurulan Vestel Üst Yöneticisi (CEO) Turan Erdoğan, teknoloji şirketi olarak dünyanın dört bir yanına ürünlerini ulaştırdıklarını söyleyerek, şöyle devam etti:

"AR-GE vizyonumuz ve üretim gücümüz sayesinde ileri teknoloji üretiyor ve bu teknolojiyi dünyanın dört bir yanına ulaştırıyoruz. Ancak iddiamız yalnızca teknoloji üretiminde değil. Türk tasarımlarının uluslararası arenada adından söz ettirmesi için sorumluluk alıyoruz.

Akıllı teknolojiye sahip tasarımlarımız küresel ölçekte prestijli organizasyonlarda dünya devi rakiplerini geride bırakıyor. Son olarak IDA Awards’ta 11 ödül almaya hak kazandık. Bu başarının ülkemiz açısından gurur tablosu olduğuna inanıyorum. Bu başarıyı sürdürülebilir kılmak için çalışmalarımızın kapsamını genişleteceğiz." (AA)
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını