banner1322
x

ICYF’DEN BÜYÜK İŞ BİRLİĞİ

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) gençlik kuruluşu olan İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF), Teknopark İstanbul’la bir işbirliği anlaşması imzaladı.

ICYF’DEN BÜYÜK İŞ BİRLİĞİ
Endüstrideara

Dünyadaki 56 İİT üyesi ülkeyi bünyesinde barındıran İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF), anlaşma ile 56 İslam ülkesinde yarışmalarla seçilecek çekirdek girişimlerin Türkiye’de kuluçkaya alınarak, Türkiye girişimcilik ekosistemine dahil etmeyi amaçlıyor.

İslam ülkelerindeki girişimci gençleri desteklemek amacıyla çeşitli yarışmalar ve zirveler düzenleyen kurum, işbirliği ile çeşitli projelerle bir seçim sürecinden geçirilmesi planlanan girişimciler arasında başarılı olanlar Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezine almayı ve burada farklı eğitimlerden geçirilecek girişimcilerin uluslararası piyasada da görünür olması sağlamayı hedefliyor.

ICYF Başkanı Taha Ayhan anlaşmayla ilgili olarak Türkiye’de kuluçka merkezlerinde ciddi bir bilgi birikimi oluştuğunu ve bu bilgi birikiminin diğer İslam ülkelerindeki girişimci gençlerle paylaşılması gerektiğini şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını