HUAWEİ’DEN TÜRKİYE’YE YENİ YATIRIM 

Huawei, Türkiye’ye yönelik yatırımları çerçevesinde, bulut bilişim alanındaki küresel servislerini, ülkemiz pazarında da kullanıma açtığını duyurdu. 

HUAWEİ’DEN TÜRKİYE’YE YENİ YATIRIM 
Robot Zirvesi

Huawei Türkiye, Türkiye’de farklı alanlarda yatırım yapmayı sürdürüyor. Huawei’in Türkiye'de devreye aldığı yeni bulut bilişim hizmeti HUAWEI CLOUD, Türkiye’deki Huawei müşterileri için düşük gecikmeli ve yüksek güvenlikli genel bulut hizmetleri ile içerik dağıtım ağı (CDN) servisleri sunacak. Güncel Gartner raporuna göre 2020 yılında, Huawei’in küresel IaaS (servis olarak altyapı) pazar payı, 2019'dan bu yana yüzde 202 oranında arttı. Bu önemli büyüme oranı, Huawei’i 2020'de küresel pazarın ilk beş şirketinden biri olarak konumlandırdı. Huawei ayrıca, bulut servis sağlayıcıları arasında en hızlı büyüyen küresel şirket olarak da bu alanda adından söz ettirdi.  

“TÜRKİYE’YE ÖZEL VERİMLİLİK ODAKLI BULUT BİLİŞİM SERVİSLERİ” 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Huawei Türkiye Genel Müdürü Li Jing, “HUAWEI CLOUD ile Türkiye'deki stratejik yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Şirketlere sürdürülebilir, güvenilir ve istikrarlı bir bulut platformu sağlmak konusunda hem yerel hem de küresel iş ortaklarıyla birlikte çalışıyoruz. Geliştirdiğimiz yüksek performanslı bilişim ürünleriyle dünyanın her yanında yüksek hıza sahip internet ağları inşa ettik. Bugün de Huawei bulut bilişim sistemleriyle, Türkiye'deki müşterilerimiz için düşük gecikme süreleriyle, uygun maliyetli bulut hizmetleri sağlıyoruz. En zorlu güvenlik sertifikasyon testlerini başarıyla geçtik. Küresel ve yerel pazarda farklı sektörlerde faaliyet gösteren tüketicilerin için 7/24 teknik destek ve hizmet güvencesi sunuyoruz. Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi'nin desteğiyle yüksek yazılım yetenekleriyle donatılan HUAWEI CLOUD, ülkemizdeki müşterilere yönelik olarak; IaaS (servis olarak altyapı), PaaS (servis olarak platform) ve SaaS (servis olarak yazılım) gibi gelişmiş genel bulut hizmetleri sunacak” dedi. 
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını