banner1322
x

HOROZ LOJİSTİK’TEN İKİ ÖNEMLİ YATIRIM

Horoz Lojistik, Türkiye’nin önemli dağıtım merkezlerinden İzmir ve Mobilya sektörünün kalbi Kayseri’ye iki önemli yatırım gerçekleştirdi.

HOROZ LOJİSTİK’TEN İKİ ÖNEMLİ YATIRIM
Makine Zirvesi

Horoz Lojistik, e-ticaret sektörünün gelişimini etkileyecek en önemli faktörlerden birinin lojistik altyapısı olduğunu bilerek 2021 yılında yatırımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda; iş hacmi içinde de yüksek hacme sahip mobilya sevkleri için, mobilya piyasasının yüzde 30’unu karşılayan Kayseri’de 10 bin m²’lik kapalı alana sahip bir konsolidasyon merkezini ve 14 bin m² alana sahip mevcut İzmir Lojistik merkezinin yanı sıra Gaziemir’de 8 bin m²’lik yeni bir lojistik merkezini daha hizmete sundu. Horoz Lojistik’in Kayseri Aktarma Merkezi sayesinde, mobilya siparişleri varış lokasyonlarına müşteri bazında konsolide edilerek sevk edilmeye başlanmış; İzmir tesisleri ile birlikte ise, dağıtım kapasitesi büyük oranda artırılarak dağıtımlar hızlandırılmış ve ilave olarak İzmir’den tüm Türkiye’ye çok seri ürün sevk edilmeye başladı. 

“İLAVE YATIRIM KARARI ALINDI”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Horoz; “E-ticaret sektörü son yıllarda önemli bir büyüme trendiydi. Koronavirüs salgınıyla birlikte bu büyüme daha da hızlandı. Bilhassa büyüm hacimle ürün gruplarının büyük bir bölümü online alışveriş üzerinden gerçekleşti. Toplam ticaret hacmi içinde internet alışverişinin bu denli artması ile birlikte, ürünlerin nihai tüketicilere ulaştırılması lojistik sektörü için çözülmesi gereken bir problem olarak ortaya çıkmıştır.  Beyaz eşya, mobilya, hijyen ürünleri, elektronik, küçük ev aletleri vb. ürün gruplarını müşterilerin evlerine teslim eden firmamız da artan bu iş hacmi karşısında ilave yatırımlar kararı almıştır” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2021, 10:04
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını