HONG KONG EKONOMİSİ YÜZDE 6,5 BÜYÜYECEK 

Hong Kong Özel İdari Bölgesi (HKSAR) hükümetinin mali sekreteri Paul Chan: “Hong Kong ekonomisi istikrarlı bir toparlanma gösteriyor. Bu yıl yüzde 6,5’lik bir büyüme bekliyoruz” 

HONG KONG EKONOMİSİ YÜZDE 6,5 BÜYÜYECEK 
Endüstri 40 Zirvesi

Hong Kong ekonomisi ve yeni dönem hedefleri ile ilgili açıklama gerçekleştiren Hong Kong Özel İdari Bölgesi (HKSAR) hükümetinin mali sekreteri Paul Chan, bu yıl 6,5’lik bir büyüme beklediklerini belirtti. 

BÜYÜME RAKAMLARI AÇIKLANDI

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Hong Kong Özel İdari Bölgesi (HKSAR) hükümetinin mali sekreteri Paul Chan, büyüme rakamlarıyla ilgili bilgi verdi. Chan: “Hong Kong’un ekonomik toparlanmasının, yılın ilk yarısındaki güçlü ihracatı ve sabit yatırımının yanı sıra özel tüketim harcamalarındaki iyileşmeden fayda sağlıyor. Hong Kong’un toplam ihracatı yılın ilk yarısında yüzde 30 arttı. Üçüncü çeyrekteki ise büyüme oranı yüzde 22,7 olarak belirlendi. Salgının kontrol altına alınması ve elektronik tüketim kuponlarının ihracı ile Hong Kong’un yılın ilk yarısında perakende satış değeri yüzde 8,4 arttı. Dördüncü çeyreğe bakıldığında küresel ekonomik büyüme zirveye ulaştı. Hong Kong’un ihracat büyüme oranının yavaşlamasının bekleniyor. Tüketim kuponu planının etkisiyle istihdam ve gelir durumları iyileşecek” dedi. 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını