Honda'dan “Elektrikli Vizyon“ atağı

Honda,'nın Avrupa pazarına yönelik olarak geliştirdiği "Elektrikli Vizyon" stratejisinin kapsamı genişletiliyor. Urban EV Concept'inden yola çıkılarak geliştirilen yeni şehir içi elektrikli aracının ismini "Honda-e" olarak belirleyen firma yeni nesil Jazz modelini de hibrit olarak piyasaya sunacak.

Honda'dan “Elektrikli Vizyon“ atağı
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - Honda,'nın Avrupa pazarına yönelik olarak geliştirdiği "Elektrikli Vizyon" stratejisinin kapsamı genişletiliyor. Urban EV Concept'inden yola çıkılarak geliştirilen yeni şehir içi elektrikli aracının ismini "Honda-e" olarak belirleyen firma yeni nesil Jazz modelini de hibrit olarak piyasaya sunacak.

Honda tarafından yapılan açıklamaya göre dünyanın ileri gelen otomobil üreticilerinden olan firma, otomotiv dünyasının içinde  yer aldığı elektriğe geçiş aşamasında da teknolojileriyle öncü olmayı sürdürüyor. Honda, "Elektrikli Vizyon" stratejisi kapsamında 2025' yılına kadar kadar tüm modellerini elektrikli hale getirmeyi hedefliyor.

Yeni elektrikli şehir otomobilinin ismini "Honda-e" olarak belirleyen firma, yeni nesil Jazz modelini ise gelişmiş i-MMD teknolojisine sahip hibrit güç ve aktarma organı ile piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 2019 Cenevre Otomobil Fuarı'nda üretime hazır olan prototipini sergilendiği Honda-e, Urban EV Concept'inden geliştirilen ilk model olarak tasarımı ve teknolojisiyle dikkat çekiyor.

Avrupa çapında 22 binden fazla sipariş alan kompakt boyutlu elektrikli otomobil Honda-e, sportif arkadan çekişli formunun dışında güç aktarma sistemleriyle de Honda'ya özgü sürüş dinamiklerini sergiliyor.

Honda'nın popüler ve küçük hatchback modeli olan Jazz'ın yeni nesil kasasında kullanıma sunulacak olan i-MMD hibrit sistemi, yeni CR-V'nin hibrit versiyonunda da yer alıyor. Sürüş koşullarındaki yüksek verimlilik seviyesi ile Avrupa çağında başarısı tescillenen  i-MMD hibrit sistemi, Honda'nın 2025 senesi "Elektrikli Vizyon" stratejisi bağlamında Jazz modelinin yeni neslinde sunulacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 17:23
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını