banner1043
x

Hollanda-Türkiye İş Forumu yapıldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı olan İsmail Gülle, modernize edilmiş bir gümrük birliğinin aynı zamanda ikili yatırımların geleceği anlamında da büyük bir potansiyeli beraberinde getireceğini ve üçüncü ülkelere yapılacak olan yatırımlarda yeni bir döneme girmeyi sağlayacağını söyledi.

Hollanda-Türkiye İş Forumu yapıldı
EndüstrideAra2

BADHOEVEDORP (AA) - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı olan İsmail Gülle, modernize edilmiş bir gümrük birliğinin aynı zamanda ikili yatırımların geleceği anlamında da büyük bir potansiyeli beraberinde getireceğini ve üçüncü ülkelere yapılacak olan yatırımlarda yeni bir döneme girmeyi sağlayacağını söyledi.

Gülle, TİM tarafından Badhoevedorp köyünde, bir otelin toplantı odasında gerçekleştirilen Hollanda-Türkiye İş Forumu'nda bir konuşma yaptı.

Konuşmasında gümrük birliğinin güncellenmesinin önemine dikkat çeken başkan Gülle,  Gümrük birliğinin güncellenmesi hususunda, Hollanda hükümetinin olduğu kadar iş dünyasının da desteklerini beklediklerini söyleyerek, günümüzde lojistik, hizmetlerin serbest dolaşımı ve üçüncü ülkeler ile yapılan anlaşmalar konusunda, gümrük birliğinin yaratmış olduğu zorlukları halen yaşadığımıza dikkat çekti.

Gülle, Hollanda hükümetinin ve iş dünyasının temsilcilerinden, Türkiye'nin içerisinde bulunduğu modernizasyon sürecinde desteğin sürdürülmesi hususunda beklentileri olduğunun altını çizerek, modernize edilmiş bir gümrük birliğinin, aynı zamanda ikili yatırımların geleceği anlamında da büyük bir potansiyeli beraberinde getireceğini ve üçüncü ülkelere yapılacak olan yatırımlarda yeni bir döneme girilmeisni sağlayacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 12:43
YORUM EKLE

Dyson

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler