banner1322
x

Hizmet sektörünün sorunları ATO'da görüşüldü

Hizmet sektörünün normalleşme dönemindeki sorunları ve çözüm önerileri Ankara Ticaret Odasında (ATO) gerçekleştirilen toplantıda masaya yatırıldı.

Hizmet sektörünün sorunları ATO'da görüşüldü
Endüstri 40 Zirvesi

ANKARA (AA) - Hizmet sektörünün normalleşme dönemindeki sorunları ve çözüm önerileri Ankara Ticaret Odasında (ATO) gerçekleştirilen toplantıda masaya yatırıldı.

Oda' tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamaya göre, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz başkanlığında gerçekleşen toplantıdaATO'nun Hizmet Sektörü Özel İhtisas Komisyonu, Turizm Geliştirme Stratejileri Özel İhtisas Komisyonu, Restoran, Lokanta, Kafe Hizmetleri Meslek Komitesi ve Pastacılar, Çikolata ve Tatlıcılar Meslek Komitesi başkanları yer aldı.

Toplantıda konuşma yapan ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz, hizmet sektörünün ülke ekonomisi için önemine ve istihdamdaki payının yüksekliğine d,kkat çekti. Pandemi sürecinden en fazla etkilenen sektörler arasında yer alan hizmet sektörüne yönelik farkındalık oluşturmanın istihdam açısından da önemli olduğunu dile getiren Yılmaz, "Kayıt dışı istihdamla mücadele etmek ve istihdamı koruyabilmek için hizmet sektörünün sorunlarının çözülmesi gerekiyor." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 14:34
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını