Hırdavat ve armatür sektörüne TİM’den tam destek

Hırdavat sektörünü tek bir çatı altında buluşturmayı amaçlayan Hırdavat Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (HISİAD) ve Armatür Valf Musluk Tesisat Ekipmanları ve Vana Sanayicileri Derneği sektör sorunlarına çözüm bulabilmek ve iş birliklerini geliştirebilmek amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisine (TİM) bir ziyaret düzenledi.

Hırdavat ve armatür sektörüne TİM’den tam destek
EndüstrideAra - Haber Detay

İSTANBUL (AA) - Hırdavat sektörünü tek bir çatı altında buluşturmayı amaçlayan Hırdavat Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (HISİAD) ve Armatür Valf Musluk Tesisat Ekipmanları ve Vana Sanayicileri Derneği sektör sorunlarına çözüm bulabilmek ve iş birliklerini geliştirebilmek amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisine (TİM) bir ziyaret düzenledi.

HISİAD tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, HISİAD ve Armatür Valf Musluk Tesisat Ekipmanları ve Vana Sanayicileri Derneği, sektör olarak gerçekleştirmeyi hplanladıkları projeleri anlatmak maksadıyla TİM'e bir ziyaret gerçekleştirdi.

Açıklamada görüşlerine başvurulan TİM Başkanı İsmail Gülle, hırdavat ve armatür sektörünün ülke ekonomisi için oldukça önemli olduğuna değinerek, şöyle devam etti:

"Özellikle yerlileşme adına gösterilen çaba ve ihracatımıza verilen katkı, sektörümüzün ne denli gelişim gösterdiğini ortaya sunuyor. TİM olarak, sektörlerimizin mevcut başarılarını daha yukarılara taşımaları adına, gerçekleştirilen tüm çalışmalara destek oluyoruz. Dolayısıyla, hırdavat sektörümüzün de çalışmalarına destek olacağız. Hırdavat sanayicilerimizin genç öğrencilerimize vereceği destekler de sektör adına çok değerli. Gençler, öğrenciler bizim geleceğimiz. Onları da sektörümüze kazandırmalıyız.”

HISİAD Başkanı Çetin Tecdelioğlu ise hırdavat sektörünü daha da iyi seviyelere çıkartabilmek amacıyla çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, şöyle dedi: 

"İki ayrı sektör ve iki ayrı dernek ile TİM’e ziyarette bulunduk. Hırdavat sektörü olarak adımızı daha da duyurmak istiyoruz. Bu yönde çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Sektör olarak ülke ekonomisine çok ciddi katkı sağlıyoruz. 2018 yılında 7,7 milyar dolar ihracat gerçekleştirdik. En çok ihracat gerçekleştirdiğimiz ilk beş ülke arasında sırasıyla Almanya, Irak, Fransa, Romanya ve ABD yer alıyor. Sektörde 14 bin paydaşımız bulunuyor. 635 bin kişiye istihdam sağlıyoruz. Bu yılı 8 milyar dolar ihracat ile kapatmayı hedefliyoruz. Dernek olarak ise 73 üyemiz bulunuyor.”

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 16:00
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler