banner1339
x

Hem yerlileştiriyor hem de geliştiriyor

Berdan Cıvata Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi, Ar-Ge merkezlerinde yaptıkları çalışmalar ile hem maliyet avantajı sağladıklarını hem de yerlileştirilmiş cihazlarla yurt dışında iş yaptıklarını dile getirdi.

Hem yerlileştiriyor hem de geliştiriyor
Robot Zirvesi

Berdan Cıvata Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi, Berdan Cıvata Ar-Ge merkezi ile ilgili şu bilgileri paylaştı: “Türkiye’nin sektöründe tek akredite belgesine sahip Ar-Ge merkezimizde, şu an aktif durumda 11 projemiz bulunmakta ve bunların birçoğu sektörümüzde kullandığımız makina ve teçhizatları yerlileştirmek, mevcut makinalarımızı geliştirmek adınadır. Geliştirdiğimiz projeler sayesinde üretim kalitemizi arttırma ve yerlileşme konusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu sayede TANAP projesi ve YEKA ihalesinde yer almış bulunuyoruz. Başarılı projeler neticesinde hem yurt dışına bağlılığımız azalıyor hem de yüksek maliyetler ödemek zorunda kalmıyoruz.”

BÜYÜK ÖLÇEKLİ PROJELERE İMZA ATIYOR
“Yerlileşmeye önemli derecede katkıda bulunuyoruz.” diyen Şemsi, sektörde birçok alanda kullanılan, maliyetini ve boyutlarını küçülttükleri bir cihaz geliştirdiklerini belirtti. Türkiye’de ve yurt dışında patentli olan cihazlarının kalite kontrol laboratuvarlarında kullandıklarını kaydeden Şemsi, Kıbrıs Sualtı projesi veya Rüzgar türbinleri gibi büyük çaplı projeler gerçekleştirdiklerini ve yurt dışındaki firmalarla iş birlikleri yaptıklarını söyledi.

Şemsi sözlerini şöyle tamamladı: “Ar-Ge merkezimizde yapılan çalışmalar sonucunda hem maliyet açısından avantajlı hem de yerlileştirilmiş daha verimli cihazlarla yurt dışına bağımlılıktan kurtulup, onlara iş yapar duruma geliyoruz. Böylece ülkemizi ve sektörümüzü geliştiriyor, istihdamı arttırıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 18:25
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını