banner1322
x

Hedef turizmde ilk 3

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, seyahat acenteleri ve turizm sektörünün yapılandırılmasına dönük yasal çalışmalar yapıldığını belirterek, Türkiye’yi dünyada ilk 3'e sokacak, turizm gelirinin GSMH’de payını da yüzde 8 hedefiyle çalıştıklarını söyledi

Hedef turizmde ilk 3
Endüstrideara

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, seyahat acenteleri ve turizm sektörünün yapılandırılmasına dönük yasal çalışmalar yapıldığını belirterek, yasal çalışmalar, gerekli altyapı planlaması ve yeni tanıtım stratejisiyle, Türkiye'yi dünyada ilk 3'e sokacak, turizm gelirinin gayri safi milli hasıla içindeki payını da yüzde 8'e çıkartma hedefiyle çalıştıklarını söyledi.

Turizm sektörünün çok hassas bir sektör olduğunu, dış faktörlerden çok çabuk etkilendiğini anlatan Alpaslan, turizm serüveni içinde pek çok krizle, sorunla karşılaşıldığını, bunların hemen hemen tamamının sektörün dışındaki nedenlerden kaynaklandığını vurguladı.

Gerek gelir, gerekse turist sayısı bakımından 2018'de çok iyi noktalara gelindiğini ifade eden Alpaslan, 2018'de kent bazında Antalya'nın, ülke bazında da Türkiye'nin dünyada ilk 10'a gireceğini açıklayarak, şöyle konuştu: "Antalya aynı zamanda bir tarih, kültür, sanat şehri. Doğal güzellikleri barındırıyor. Bu potansiyeller de harekete geçirildiği zaman kent, yılda 15-20 milyon yabancı turisti rahatlıkla ağırlayabilecek.

Bakanlık olarak daha etkin bir pazarlama ve tanıtım stratejisi konusunda çalışmalar yapıyoruz. Başta Antalya olmak üzere ülkemizin tüm turizm alanlarında mevcut tüm altyapı sorunlarını, çöpünden arıtmasına ve çevre sorunlarına kadar çözmeye yönelik bir çalışma içerisindeyiz. Yine sektörde çalışanların daha nitelikli hale gelmesi, çok iyi yetişmiş kişileri sektöre kazandıracak bir eğitim modelini hayata geçireceğiz.

Turizm meslek liselerini daha donanımlı hale getireceğiz. Seyahat acenteleri ve turizm sektörünün yapılandırılmasına dönük yasal çalışmalarımız var. Ben inanıyorum sektörle iş birliği yaparak ülkemizi dünya turizminin gözdesi haline getireceğiz."

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 09:09
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını