Havadan Fotoğraf Çekim Uçağı uçuşa hazır

Kamera entegrasyonu ile uçuş testleri TUSAŞ tarafından gerçekleştirilen Hava Fotoğrafı Çekim Uçağı, Harita Genel Müdürlüğü'nün hizmetine sunuldu.

Havadan Fotoğraf Çekim Uçağı uçuşa hazır
Proses Zirvesi

ANKARA (AA) - Harita Genel Müdürlüğünün uçak talebini karşılamak amacıyla yürütülen proje kapsamında üretilen Hava Fotoğrafı Çekim Uçağı'nın (HAFÇU) teslimatı yapıldı.

Konuyla ilgili olarak Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından yapılan açıklamaya göre, HAFÇU için 22 Mayıs 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile bir sözleşme imzalandı.

Yapılan sözleşme kapsamında 1 Ağustos 2019 tarihi itibariyle teslimatının yapılması gereken HAFÇU, TUSAŞ mühendislerinin ve teknisyenlerinin yoğun çabalarıyla beklenenden yaklaşık 3 evvel 26 Nisan'da teslim edildi.

Proje kapsamında lojistik alanındaki başta olmak üzere, tüm ağır bakım ve onarım görevlerini üstlenen TUSAŞ, HAFÇU'nun kamera modifikasyonlarını üstlendi. TUSAŞ, kameraların entegre edilmesinden sonra uçuş testlerini de başarıyla bitirerek uçağı Harita Genel Müdürlüğünün hizmetine sundu.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 19:24
YORUM EKLE

Radyo

Proses Zirvesi

Dergiler