HAREKET’TEN HİZMET İHRACATINA ÖNEMLİ KATKI

Hareket, vinçlerin yüzer dubaya yüklenmesi, Rusya Novorossiysk Limanı’na sevki ve yerine indirilme operasyonunun en önemli aşamasına geldi. 

HAREKET’TEN HİZMET İHRACATINA ÖNEMLİ KATKI
Robot Zirvesi

Hareket, montaj, ağır kaldırma ve standart dışı taşımacılıktaki gücünü bir kez daha gözler önüne serdi. İrlanda’dan demonte olarak gelen STS konteyner liman vinç parçalarının Trabzon Limanı’nda montajını tamamlayan Hareket, vinçlerin yüzer dubaya yüklenmesi, Rusya Novorossiysk Limanı’na sevki ve yerine indirilme operasyonunun en önemli aşamasına geldi. 
 
Ağır kaldırma ve taşımacılık sektörünün lider kuruluşu olan Hareket, 108m yüksekliğinde STS Konteyner Liman Vinç Montaj Projesi ile başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Hareket’in alanında tecrübeli mühendislerinin de yer aldığı uzman ekibinin başarıyla gerçekleştirdiği proje çerçevesinde; İrlanda’dan demonte halinde gelen ve montajı Trabzon’da 4 ayda tamamlanan iki konteyner vinci, kendinden tahrikli modüler taşıyıcılar kullanılarak yüzer dubaya yüklenmeye başlandı. Vinçler önümüzdeki hafta hizmet vereceği Rusya Novorossiysk Limanı’na hareket ederek, taşıma ve operasyonel çalışmaların gerçekleştirileceği raylar üzerine yerleştirilecek. Aynı limanda vinçlerin montaj işlemleri tamamlanarak, yükleme testleri dahil tüm kurulumları Hareket’in uzman ekibi tarafından yapılacak.
 
Rusya Novorossiysk Limanı’nın İrlanda’dan satın aldığı ve limanda kullanılacak olan liebherr marka her biri 1.200 ton ağırlığında ve 108 metre yüksekliğindeki konteyner liman vinçleri demonte halde İrlanda’dan Trabzon limanına getirildi ve montajları Hareket’in tecrübeli, yetkin mühendis ve tekniker kadrosu tarafından Trabzon serbest bölge limanında 4 ayda başarı ile tamamlandı. Novorossiysk limanı Konteyner Vinçleri Projesi’nde vinçlerin kurulumunda 600 tonluk ve 300 tonluk paletli vinçler, 160 ve 200 tonluk mobil vinçler, taşınması sırasında ise 2 x 24 aks kendinden tahrikli modüler taşıyıcıların (SPMT) yanı sıra bu proje için özel olarak üretilmiş 18,5 metre uzunluğunda, 30 ton ağırlığında taşıma kirişleri; vinçlerin kurulumunda ise 600 tonluk ve 300 tonluk paletli vinçler, 160 ve 200 tonluk mobil vinçler kullanıldı.

"VİNÇ MONTAJ PROJELERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİK" 

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Hareket Genel Müdürü Abdullah Altunkum, şunları söyledi: “Hareket olarak güçlü makine ekipman parkımız, uzman kadromuz ve yenilikçi çözümlerimizle bir projeyi daha başarıyla gerçekleştirmenin gururunu taşıyoruz. Trabzon Liman İşletmeciliği Genel Müdürü Muzaffer Ermiş ve ekibine bize verdikleri destek için teşekkür ediyoruz. Ülkemizin hizmet ihracatı alanındaki gücünün de bir yansıması olan bu proje ile daha önce gerçekleştirdiğimiz STS vinç montaj projelerine bir yenisini daha ekledik. Bu alanda edindiğimiz deneyimle dünyanın herhangi bir bölgesinde benzer projeleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını