banner1322
x

Hannover Messe’ye katılan yerli ve milli Türk markaları desteklenecek 

Fuar öncesi Ekonomi Bakanlığı’ndan önemli bir duyuru geldi. Bakanlık, yerli ve milli üretim yapan katılımcılara metrekare bazında 1.264 TL’lik destek sunacak. 

Hannover Messe’ye katılan yerli ve milli Türk markaları desteklenecek 
Robot Zirvesi

Hannover Messe” fuarı, “Entegre Endüstri-Endüstriyel Zeka” ana temasıyla bu yıl kapılarını açacak. Her yıl endüstriyel teknolojide bir sonraki adımın ne olacağına odaklanan fuar, 2019 yılında IAMD-Entegre Otomasyon, Hareket ve Kuvvet, Dijital Fabrika, Enerji, Endüstriyel Tedarik, ComVac, Araştırma&Teknoloji bölümlerinden oluşacak. Endüstriyel teknolojilerin entegrasyonu, dijitalleşmesi, birbiriyle bağlantısı ve dünyadaki üretim endüstrileri için fuarda önemli bir alan ayrıldı. 

EKONOMİ BAKANLIĞI TÜRK MARKALARA TEŞVİK VERECEĞİNİ DUYURDU

Dünyanın önde gelen sanayi kuruluşlarının Almanya’da buluştuğu “Hannover Messe” fuarına Türkiye’den yerli ve milli markalarıyla katılacak olan firmalara Ekonomi Bakanlığı’nın teşvik vereceği duyuruldu. Fuara katılacak olan Türk markalara bakanlığın metrekare bazında vereceği teşvikin bedeli ise 1.264 TL olarak belirlendi. 
Endüstri alanında ürün ve çözümler sunan fuara, 2018 yılında 200’ü Türk olmak üzere 5 bini aşkın firma katılmıştı. 75 ülkeden 210 bin sektör profesyoneli ise yeni iş birlikleri yakalama amacıyla fuarı ziyaret edilmişti. 

TÜRKİYE SANAYİSİNİN İHTİYAÇ DUYDUĞU TEKNOLOJİ BU FUARDA 

Türkiye sanayisinde en çok tartışılan konuları arasında yer alan Endüstri 4.0’ın üretim alanında geleceğini şekillendiren yeni nesil teknolojiler Hannover Messe 2019’da sahne alacak. Türkiye sanayisinde teknolojiye yatırım yapmayı hedefleyen 200’ün üzerinde önemli şirketin de katılacağı fuar, yapay zeka ve makina eğitiminin; enerji verimliliği ve kullanımı ile otonom üretim süreçleri dâhil olmak üzere, üretim ve enerji sektörlerinde artan önemine vurgu yapacak. 

“Entegre Otomasyon ve Hareketli Sürücü Sistemleri” (IAMD) için “Hannover Messe” bünyesinde 14 sergi salonu ayrıldı. Fabrika ve proses otomasyon sistemleri, endüstriyel BT, robotik, akıllı sürücü sistemleri, akıllı hidrolik ve pnömatik sistemleri başta olmak üzere geleceğin fabrikaları için tam kapsamlı ürün ve çözümler bu özel alanın içeriğini oluşturacak. 

AKILLI MAKİNALARA AKILLI ENERJİ SİSTEMLERİ

Akıllı enerji teknolojilerini her yıl kapsamlı bir şekilde ele alan Hannover Messe, enerjinin tüm bileşenlerini bin 100’ün üzerinde katılımcı firmayla, "Entegre Enerji" başlığı altında bir araya getirecek. Katılım üretim, iletim, depolama, akıllı dağıtımı, dijital enerji yönetimi ve mobilite çözümlerini kapsayan "Entegre Enerji", elektrik enerjisi ve termal enerjinin makineler arası entegrasyonuna odaklanacak. 

5 GÜNDE 90’I AŞKIN KONFERANS VE FORUM DÜZENLENECEK

Bütün bir yıl boyunca firmaların ve ziyaretçilerin büyük bir merakla beklediği Hannover Messe, konferans ve forum programı ise bütün ihtiyaçlara cevap verecek biçimde hazırlandı. Fuar programında 90’dan fazla konferans ve forum yer alıyor.
“Hidrojen ve Yakıt Hücreleri Avrupa”, “Dijital Enerji”, “Entegre Enerji Plazası”, “Hayat Enerjiye İhtiyaç Duyar” ve “Elektrikli Taşıt Altyapısı” fuarın en dikkat çeken ve merakla beklenen konferans başlıkları olarak ön plana çıkıyor.

HİDROJEN, DİJİTAL ENERJİ, ENTEGRE ENERJİ TARTIŞILACAK

Avrupa kıtasında türünün lider etkinliği konumundaki "Hidrojen ve Yakıt Hücreleri Avrupa" özel gösteriminde gündem yenilenebilir kaynaklardan türetilen enerji için bir depolama ortamı olarak hidrojen olacak. 

Enerji verimliliğini arttırırken maliyetini düşüren yapay zeka teknolojileri "Dijital Enerji" özel bölümünde ele alınacak. Bu alanda enerji altyapısının sayısallaştırılması, özellikle de enerji akışlarının dijital kontrolü ve takibine odaklanılacak. 

Ziyaretçilere merkezi bir bilgi kaynağı sunabilmek amacıyla hayata geçirilen "Entegre Enerji Plazası" ve "Hayat Enerjiye İhtiyaç Duyar" forumlarında endüstriden, bilimden ve siyasetten uzmanlar bir araya gelerek yarının enerji sistemlerini ve dijital fabrikalarda güvenilir enerji çözümlerine olay ihtiyacı tartışacaklar. Şarj teknolojisi, otonom sürüş, yeni faturalama sistemleri ve alternatif mobilite-taşıma çözümlerine ise "Elektrikli Taşıt Altyapısı" sergisinde odaklanılacak. Bu sergiye eşlik edecek forumda önde gelen uzmanlar yarının mobilite sistemlerinin ön şartlarını ele alacak.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 13:57
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını