HALKALI KAĞIT YATIRIM İÇİN DÜĞMEYE BASTI

Halkalı Kağıt, yeni üretim tesisi yatırımı için düğmeye bastı. Firmanın tercihi Bilecik oldu.

HALKALI KAĞIT YATIRIM İÇİN DÜĞMEYE BASTI
Enerji Zirvesi

Türkiye kağıt sanayi üreticilerinden Halkalı Kağıt Karton San. ve Ticaret A.Ş. yeni yatırım için Bilecik ilinin Osmaneli ilçesini tercih etti.

İLK ETAPTA 500 KİŞİ İSTİHDAM EDECEK

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na başvuran firma Selimiye Çörektepe Mevkiinde konumlanan hazineye ait 42,51 hektar (425.100 metrekarelik) alanın tahsisini talep etti ve çalışmalarına başladı. 

Firma yatırım tamamlandığında ilk etapta 350 ila 500 kişiyi istihdam etmeyi, ardından da uzun vadede söz konusu sayıyı 750 ila bin kişiye çıkarmayı hedefliyor.

"SANAYİLEŞMEDE İLÇEMİZE GÖSTERİLEN İLGİ MEMNUN EDİYOR"

Şirketin yeni yatırımına ilişkin görüşlerini paylaşan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, "Osmaneli için sanayileşmede şirketlerin ilçemize gösterdiği ilgi bizleri mutlu ediyor. Halkalı Kağıt,Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş. de bu yatırımlardan birisi. Yatırımın Osmaneli’de gerçekleşmesi için destek olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Bilecik Valimiz Bilal Şentürk, Milletvekilimiz Selim Yağcı, İl Başkanımız Serkan Yıldırım, İlçe Başkanımız Şaban Güdem, İl Genel Meclis üyelerimiz Alper Karadağ, Orhan Uğur ve Kaymakamımız Yüksel Ünal’a çok teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

SEKTÖRDE 45 YILLIK GEÇMİŞİ BULUNUYOR

Sektörünün ilk özel girişim firmalarından bir olarak 1976 yılında İstanbul'da kurulan Halkalı Kağıt Karton, halihazırda İstanbul Küçükçekmece'deki 8 bin metrekaresi kapalı olmak üzere, 45 bin metrekareden oluşan üretim tesisinde hizmet veriyor.

İmalatında yüzde 100 atık kağıt kullanan firma, tamamen kendi öz sermayesi ile büyüyüp ödenmiş sermayesini 34 milyon TL’ye yükseltti. 

Firmanın bünyesinde yaklaşık 250 kişi görev alıyor. 


 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 15:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cihan öztürk
Cihan öztürk - 1 yıl Önce

Başarılarınızın devamını diler en kısa zamanda üretime başlamanız dileğiyle saygılarımla

S,y
S,y - 13 ay Önce

Hayırlı olsun

MEHMET KAVRUK
MEHMET KAVRUK - 8 ay Önce

Hayırlı Uğurlu Olsun...Başarılarınızın Devamını Diliyorum...Bereketli Olsun...Selâmlar

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını