banner1322
x

Gümrük ve ticaret bakanlığı memur alımı

Memur alımında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı son günlere giriyor. Bakanlık, 2016 KPSS puanı ile toplam 1750 memur alımı yapacağını açıkladı.

Gümrük ve ticaret bakanlığı memur alımı
Endüstrideara

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde yapılacak olan memur alımı ie ilgili Binlerce kişi sorgulamasını sürdürüyor. Peki, toplamda 1750 personelin alınacağı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personel alımı için şartlar ne? Cevabı haberimizde.

İlk olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olma şartı aranıyor. İkinci şart olarak 2016 yılı KPSS’de lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden 70 ve üzeri puan alma şartı aranıyor. 1750 kişilik alımın 1250 kişilik kısmını oluşturan Muhafaza memuru alımları için ise özel şartlar isteniyor.

Buna göre, en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisat, İktisadî ve İdarî bilimler, işletme fakültelerinden veya en az dört yıllık eğitim veren yüksekokulların gümrük işletme bölümünden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının fakülte veya yüksekokullarından mezun olmak gerekiyor. 
23 Mayıs Çarşamba günü Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, erişime açtığı başvuru ekranını 1 Haziran tarihinde kapatacak. 

Detaylı bilgiye bakanlığın adresinden ulaşışabilir: https://www.ticaret.gov.tr/

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 11:30
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını