GOODYEAR, LASTİK SEKTÖRÜNDEN O FİRMAYI SATIN ALDI

Goodyear, kendisi gibi lastik sektöründe faaliyet gösteren bir firmayı bünyesine kattığını açıkladı.

GOODYEAR, LASTİK SEKTÖRÜNDEN O FİRMAYI SATIN ALDI
Enerji Zirvesi

The Goodyear Tire & Rubber Company, 22 Şubat'ta açıklanan birleşme anlaşmasını sonuçlandırarak Cooper Tire & Rubber Company'yi satın alma işlemini tamamladığını duyurdu.

"MOBİLİTE VE FİLO ÇÖZÜMLERİNE YATIRIMI ARTIRACAK"

Firmadan yapılan açıklamaya göre, birbirini tamamlayan ürün portföyleri, hizmetler ve yeteneklere sahip 2 lastik şirketinin birleşmesiyle küresel lastik sektöründe ABD merkezli daha da güçlü öncü bir şirket ortaya çıkacak. Birleşme sonucu ortaya çıkan şirket, daha fazla seçenek sunarak müşterilerin ve tüketicilerin Goodyear ve Cooper markalı lastiklerini tercih etmesini kolay hale getirecek.

Goodyear Yönetim Kurulu Başkanı Richard J. Kramer, iki firmayı resmi olarak bir araya getirmekten ve ortak odak noktası olan müşteri, inovasyon ve yüksek kaliteli ürün ve çözümlere yaklaşımı bir bütün olarak ortaya koymaktan ötürü büyük heyecan duyduklarını belirtti.

Kramer, "Bu birleşme, firmamızın dünyada daha fazla tüketiciye hizmet sağlama kabiliyetini pekiştirirken, yeni mobilite ve filo çözümlerine daha fazla yatırımı desteklemek üzere şirketin büyümesini sağlıyor." ifadelerini kullandı.

ABD'DEKİ ÖNCÜ KONUMUNU PEKİŞTİRECEK

Verilen bilgiye göre, söz konusu birleşme, Goodyear'ın ABD'deki öncü konumunu daha da kuvvetlendirirken, Kuzey Amerika'da diğer pazarlardaki konumunu da önemli ölçüde geliştirecek.

Birleşme, Çin'de markanın görünürlüğünü yaklaşık 2 kat artırıken, yerel otomobil üreticileriyle ilişkilerini de artıracak ve 2 bin 500 markalı perakende mağazası ağı üzerinden Cooper lastikleri için daha geniş bir dağıtım imkanı sağlayacak.

İki şirket, markanın orijinal ekipman ve üst segment değişim lastikleri pazarındaki gücünün yanında bihassa hafif ticari ve SUV segmentlerinde güçlü olan Cooper markasının orta düzeye hitap eden ürünlerinden faydalanabilecek. Birleşmenin kapanışı takip eden ilk yılın tamamında hisse başına gelirleri artırması, bilanço pozisyonunu orta düzeyde iyileştirmesi ve kaldıraç oranını azaltma kabiliyetini artırması öngörülüyor.

HİZMET YELPAZESİNİ GENİŞLETECEK, CİRO ARTIŞI SAĞLAYACAK

Seçili Cooper tesislerini genişletme fırsatlarıyla sermaye verimliliği ve esnekliğinin artırılması, ayrıca, Goodyear'ın küresel dağıtım ağına Cooper markasının eklenmesinin yeni ciro artışı fırsatları yaratacağı tahmin ediliyor.

ABD'de sektör lideri olan bu ortaklık, markanın geleneksel ve yeni kurulmuş orijinal ekipman üreticileri, otonom sürüş sistemi geliştiricileri, yeni ve köklü filo şirketleri ve diğer mobilite platformlarıyla olan ilişkileri yoluyla lastik ürünleri ve çok çeşitli hizmetler sunacak.

Tamamlayıcı iş modelleri, organizasyon yapıları ve dağıtım kanallarıyla marka, paydaşlarına, müşterilerine, tüketicilerine ve çalışanlarına fayda sağlamak adına birleşmenin en iyi yönlerini buluşturacak. (AA)

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2021, 16:42
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını