banner1322
x

GONG TÖRENİ BU KEZ TUREKS TURİZM İÇİN YAPILDI

Borsa İstanbul'da gong töreni bu kez taşımacılık sektörü firmalarından Tureks Turizm için gerçekleştirildi.

GONG TÖRENİ BU KEZ TUREKS TURİZM İÇİN YAPILDI
Enerji Zirvesi

Borsa İstanbul'da gong töreni bu kez taşımacılık sektörü firmalarından Tureks Turizm için gerçekleştirilirken, firmanın halka arzına yüksek yatırımcı talebi geldi. 

TÜM ZAMANLARIN EN YÜKSEK RAKAMLARINDAN OLDU

OYAK Yatırım liderliğinde, 1-2 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen Tureks Turizm Taşımacılık A.Ş.’nin halka arz işleminde yatırımcı sayısı bazında tüm zamanların en yüksek rakamlarından birine ulaşıldı.

Şirketin payları, 8 Nisan 2021 tarihinde düzenlenen ve Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun ve OYAK Yatırım Genel Müdürü Erkan Ünal'ın yanı sıra Tureks Turizm Taşımacılık A.Ş. adına Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Ersan, Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili Ümit Kiler, Yönetim Kurulu Üyesi Engin Ersan, Yönetim Kurulu Üyesi Nazif Ersan, Genel Müdürü Celal Kalkan ve ekiplerinin katılım gösterdiği tören ile Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

484 BİNDEN FAZLA YATIRIMCI 30'AR ADET PAY ALDI

Taşımacılık sektöründe 20 yıllık geçmişi bulunan firma, Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da eşit dağılım yöntemi ile halka arz edildi.

Firmanın paylarının mevcut halka arzında 1,00 TL nominal değerli payların halka arz fiyatı 12,00 TL olarak açıklanmış olup; belirlenen halka arz fiyatı ile halka arz büyüklüğü 270 milyon TL olarak gerçekleşti.

Halka arzda satışa sunulan 22 milyon 500 bin adet paya 772 bin 538 yatırımcıdan talep gelirken, yatırımcılardan 484 bin 90’ı 30’ar adet pay alarak halka arzdan en fazla pay alan yatırımcılar oldu.

KİLER GRUBU PERSONELLERİNİ TAŞIMAK İÇİN KURULDU

Firmanın halka arzı kapsamında toplam 772 bin 499 gerçek ve tüzel kişiye 22 milyon 498 bin 857 adet pay, yatırım ortaklığı, fondan oluşan 39 yatırımcıya ise bin 143 adet pay satıldığı açıklandı.

Kiler Grubu’nun personelini taşımaya yönelik kurulan şirket, personel taşımacılığı, iş makinası, karavan ve çekici kiralama gibi  geniş ürün yelpazesi ile sektörde hizmet veriyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 16:13
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını