GKN KARGO 64 MİLYON TL CİROYA ULAŞTI

GKN Kargo, 64 milyon TL ciro ile yüzde 200 oranında büyüme gerçekleştirdi. Firma, gerçekleştirdiği yatırımlarla kargo sektörünün yükünü azalttı.

GKN KARGO 64 MİLYON TL CİROYA ULAŞTI
Robot Zirvesi

GKN Kargo, salgın döneminde gerçekleştirdiği filo yatırımı ve 100 kişilik ek istihdamla birlikte bir önceki yıla göre yüzde 200 büyüme sağladı. GKN Kargo hem pazar payını artırdı hem de sektörün yükünü azalttı. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren GKN Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akyürek, ayda ortalama 250 bin koli taşıdıklarına dikkat çekerek şu sözlerle değerlendirme gerçekleştirdi. “Lojistik sektöründe 50 yıllık bir geçmişe sahip olan aile işimizi 2016 yılında GKN Kargo’ya taşıdık.  Son kullanıcılara da hizmet vermekle birlikte, firma olarak odak noktamız daha çok markalara B2B alanında hizmet vermek yönünde” dedi.

“KRİZDE DAHA ÇOK BÜYÜDÜK”

Bildiğiniz üzere, pandemiyle birlikte özellikle perakende sektöründe firmaların tüketicilerine mağazalarından hizmet verememesi nedeniyle, online alışverişlerde bir patlama yaşandı. Böylece kargocuların yükü de neredeyse 10’a katlandı. Hem son kullanıcıya hem de firmalara hizmet veren kargo sektöründe o dönem bir kaos durumu da gözlemlendi. Ancak bu duruma her sektör gibi kargo sektörü de kolay adapte oldu. Biz, müşterilerimize daha butik hizmet veren bir marka olmakla birlikte, pandeminin etkisiyle perakende sektöründen yoğun bir hizmet alma talebiyle karşılaştık. Güçlü lojistik ağımız ve teknolojik alt yapımızla, krizde sektörün yükünü de sırtımıza aldık. Yeni marka işbirlikleri yaptık ve mevcut 300 çalışanımızla birlikte 100 kişilik daha ek istihdam yaptık” dedi. 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını