GİRİŞİMCİLİĞİN ÖNÜNDEKİ SINIRLARI KALDIRAN PLATFORM: DÖNÜŞÜMÜ BAŞLAT!

TÜSİAD’ın, genç girişimcileri geleceğe hazırlamayı amaçladığı Dönüşümü Başlat! Dijital Eğitim ve Mentorluk Platformu hayata geçirildi. Ülkelerin gelişmişlik seviyesinde önemli bir etken olan girişimcilik ekosisteminin gelişimi üzerine uzun senelerdir çalışan TÜSİAD, yeni projesiyle gençlere ücretsiz eğitim, mentorluk ve etkileşim alanı sunacak.

GİRİŞİMCİLİĞİN ÖNÜNDEKİ SINIRLARI KALDIRAN PLATFORM: DÖNÜŞÜMÜ BAŞLAT!
Robot Zirvesi

TÜSİAD, uluslararası düzeyde rekabet edebilen bir girişimcilik ekosistemi kurulması için gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisini ekliyor. ABD Büyükelçiliği’nin katkılarıyla altyapı çalışmaları gerçekleştirilen Dönüşümü Başlat! Platformu ile TÜSİAD, Türkiye  çapında girişimcilik eğitimine erişimin önündeki zaman ve mekan engellerini kaldırarak, girişimcilik dönüşümünü hızlandırmayı amaçlıyor. 

Platform bünyesinde başta üniversite öğrencileri olmak üzere girişimcilikle ilgilenen tüm gençlere yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak üzere ücretsiz erken ve ileri aşama girişimcilik eğitimleri sunulacak. Girişimcilik ekosisteminin ve akademinin önemli isimlerinin katkıları ile hazırlanan müfredat çerçevesinde gençlere fikri haklardan fizibiliteye, pazara çıkış stratejilerinden sunum tekniklerine kadar geniş kapsamlı bir eğitim sunulacak. TÜSİAD ağında yer alan deneyimli iş insanları ve girişimcilerin katılımlarıyla birebir ve toplu mentorluk seansları düzenlenerek genç girişimcilerin fikirlerini hayata geçirmeleri konusunda ilham bulmaları ve desteklenmeleri sağlanacak. Platform ayrıca gençlere TÜSİAD’ın girişimcilik alanındaki çalışmalarını takip etme, benzer hedeflerle çalışan gençlerle tanışma, etkileşime geçme ve profesyonel ağlarını geliştirme konusunda bir etkileşim kanalı da sağlayacak.  

Dönüşümü Başlat! Girişimcilik Eğitim ve Mentorluk Platformu’nun tanıtım toplantısı TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olan Simone Kaslowski, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası Başkanı İrem Oral Kayacık ve TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Çalışma Grubu Başkanı Dr. İzel Levi Coşkun’un katılımlarıyla yapıldı.

“GENÇLERİ GÜÇLENDİRECEK HER ADIM, DÜNYAMIZI DÖNÜŞTÜRME POTANSİYELİNE SAHİP”

Tanıtım toplantısının açılışı sırasında TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski şöyle konuştu:“Bizler TÜSİAD olarak yeni nesil yeteneklere sahip gençlerin sadece ülkemiz için değil, tüm dünya için öneminin farkındayız. Ülkemizin genç nüfusunun potansiyeline ve kabiliyetine güveniyor, aydınlık geleceğimizi gençlerle inşa edebileceğimize inanıyoruz. Bu nedenle büyük bir heyecanla genç girişimci adaylarının yanında yer alıyoruz.

Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programımız ile 10 yılı aşkın süredir ilmek ilmek tüm Türkiye’de dokuduğumuz çalışmalarımızı, eğitim havuzumuzu ve mentorluk ağımızı tüm gençlerimizin ücretsiz ve çevrimiçi ortamda faydalanabileceği bir platforma taşıma hayalini uzun süredir kuruyorduk. Bugün tanıtımını gerçekleştireceğimiz Dönüşümü Başlat! Platformu bu gaye ve uğraşlar sonucunda ortaya çıkan ve katma değerinin yüksek olacağına inandığımız bir başarı hikayesi olarak öne çıkmaktadır. 

Gençlerimizin girişimcilik ruhu ile Türkiye’nin parlak geleceğini inşa edeceğine inancımız tam. Bu doğrultuda onları her daim desteklemeye devam edeceğiz.” 
Dönüşümü Başlat! Hakkında 

TÜSİAD Dönüşümü Başlat! girişimci adayı gençlere yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak amacıyla eğitim ve mentorluk desteği sağlayan ücretsiz bir dijital eğitim platformudur. Proje ABD Büyükelçiliği’nin hibe programı tarafından sağlanıyor.

Dönüşümü Başlat! projesi ile Türkiye genelinde erken ve ileri aşama girişimcilik eğitimleri verilmesi ve TÜSİAD ağındaki şirketlerin deneyimli insan kaynağı ile genç girişimcilerin çevrimiçi mentorluk görüşmelerinde bir araya getirilmesi hedefleniyor.
 
 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2022, 15:24
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını