Giresun Teknopark girişimci ve akademisyenlerden büyük rağbet görüyor

Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark) Genel Müdürü olan Muhammet Anıl Kaya, Teknopark'ın Karadeniz Sahil Yoluna, Ordu-Giresun Havalimanına, Giresun ve Ordu üniversitelerine yakın olmasının girişimciler ve akademisyenler açısından bölgeyi son derece cazip hale getirdiğini belirtti.

Giresun Teknopark girişimci ve akademisyenlerden büyük rağbet görüyor
Robot Zirvesi

GİRESUN (AA) - Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark) Genel Müdürü olan Muhammet Anıl Kaya, Teknopark'ın Karadeniz Sahil Yoluna, Ordu-Giresun Havalimanına, Giresun ve Ordu üniversitelerine yakın olmasının girişimciler ve akademisyenler açısından bölgeyi son derece cazip hale getirdiğini belirtti.

Kaya, basın mensupalrına konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Giresun Teknopark'ın 28 Şubat 2019'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararname ile resmen kurulduğunu  dile getirdi.

Bulancak 2. Organize Sanayi Bölgesi içinde 10 dönüm alanda yer alacak parkın yönetici anonim şirketinin şubat ayında oluşturulduğunu belirten Kaya, bölgenin imar plan çalışmalarının da tamamlanarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onayına sunulduğunu aktardı.

Kaya, Teknoparkların şirketler, girişimci ve akademisyenlere önemli muafiyetler sağladığına idikkat çekerek şöyle devam etti::

"Giresun Teknopark'ın hem ülkemizin milli sanayi hamlesine hem de bölgemizin gelişmesine büyük katkılar sağlayacağını düşünmekteyiz. Giresun Teknopark'ın konumunun Karadeniz Sahil Yoluna, Ordu-Giresun Havalimanına, Giresun ve Ordu üniversitelerine yakın olması, girişimciler ve akademisyenler açısından bölgeyi oldukça cazip hale getiriyor."

Bölgeye yoğun talep olduğunu aktaran Kaya, "Daha proje aşamasında bile birçok girişimci ve akademisyen bizlere ulaşmış ve Teknopark'ın ne zaman faaliyete geçeceğini sorup süreci takip etmektedir. Bu ilgiyi, Giresun Teknopark'ın avantajlarının girişimciler ve akademisyenler tarafından da fark edildiğinin bir kanıtı olarak görmekteyiz." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 13:58
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını